نسخه چاپی

اعلام آمادگی پارس جنوبی و شمالی برای جذب سرمایه گذار خارجی

به گزارش نما؛ - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس می گوید: منطقه انرژی پارس با دارا بودن 50 درصد ذخایر گازی کشور و حجم صادرات غیر نفتی 40 درصد از اقتصاد ایران اماده حضور سرمایه گذاران خارجی برای توسعه صنعت گاز و پتروشیمی است.

مهدی یوسفی با حضور در کافه خبر خبرانلاین که مشروح آن به زودی منتشر می شود،با بیان اینکه پس از تصویب برجام و قبل از ان هیات های خارجی بسیاری مرکب از سرمایه داران به منطقه پارس جنوبی جهت بازدید و مذاکره آمدند، اظهارداشت : بعد از توافق در وین تقریبا در دوماه گذشته میزبان هیات های خارجی در منطقه پارس جنوبی بودیم.

وی افزود : حتی ادامه برخی جلسات به تهران رسید و ادامه یافت. مثلا با آلمانها که به طور جدی می خواهند وارد منطقه شوند مذاکرات ادامه داشته است. در پتروشیمی و صنایع پایین دست فضا برای سرمایه گذاری بسیار خوب است طبیعتا سرمایه گذار که قصد دارد به منطقه پارس جنوبی بیاید نیاز به زیرساخت دارد .گمرک،فرودگاه،صدور ویزای موقت در منطقه بندر و غیره همگی مواردی هستند که سرمایه دار نیاز دارد .

مدیرعامل منطقه ویزه پارس جنوبی با بیان اینکه هم اکنون این زیرساخت ها به صورت کامل در منطقه پارس جنوبی مهیا شده است، اظهار داشت:همه را فراهم کرده ایم و در شرایط آماده ای بسر می بریم .برای تکمیل پارس شمالی هم چند مورد پیشنهاد برای سرمایه گذاری در زیرساخت داشتیم در همین مراودات اخیر سرمایه گذاری خارجی برای ساخت بندری چند منظوره اعلام امادگی کرده است.

به گفته وی در کنفرانس رونماییداز قراردادهای نفتی که اخیرا در تهران برگزار شد،توسعه میادین گازی پارس شمالی،گلشن، فردوسی، فرزاد A و B که میادین مشترک است و برخی میادین در خشکی جهت جذب سرمایه خارجی ارایه شده است.

یوسفی با بیان اینکه اولویت دولت تکمیل پروژه های نیمه تمام در حوزه میادین مشترک بوده است،گفت :هم اکنون دو فاز 15 و 16 پارس جنوبی اماده افتتاح است که منتظر تعیین وقت از سوی رییس جمهوری برای افتتاح این فازها هستیم.

او گفت: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اهتمام مدیریت وزارت نفت تکمیل پروژه های نیمه تمام در پارس جنوبی و از جمله در میادین مشترک با قطر بود که پیش بینی می شود با سرعتی که در تکمیل پروژه ها در دو سال اخیر داشتیم منطقه پارس جنوبی با سال 96 به صورت کامل تکمیل شود.

۱۳۹۴/۱۰/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...