نسخه چاپی

تعداد تخلفات گزارش شده در اردوهای دانشجویی كم بوده است

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با بیان اینكه بر اساس گزارشات، تعداد تخلفات و موارد غیرقابل قبول در اردوهای دانشجویی كم بوده است، گفت: بخش زیادی از اردوها قابل قبول و در چارچوب‌ ارزش‌ها و ضوابط مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی بوده است.

به گزارش نما به نقل از فارس، جلسه 773 شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی پیرامون مصوبات این جلسه اظهار داشت: موضوع اصلی جلسه ارائه گزارشی در زمینه برگزاری اردوهای دانشجویی که با عنوان اردوهای مختلط که در برخی موارد ضوابط در آن رعایت نشده است، بود.

مخبر دزفولی با بیان اینکه خوشبختانه در گزارش ارائه شده مواردی از این اردوها که تخلف در آن صورت گرفته یا اینکه موارد غیر قابل قبول در آنها اتفاق افتاده باشد کم بوده است، گفت: بخش زیادی از اردوهای برگزار شده؛ قابل قبول و در چارچوب‌های ارزشی و ضوابط مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

وی افزود: در زمینه موارد اندکی که ضوابط در آن رعایت نشده نیز رئیس جمهور و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت مراقبت لازم برای برگزاری اینگونه اردوها طبق مقررات و ضوابط از جانب مسئولان دانشگاهی کشور تاکید کردند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مقرر شد وزرای مرتبط نیز با دقت و تلاش بیشتر ضمن رعایت مصوبات قبلی که بر ترویج درست مسائل علمی و آموزشی تاکید دارد، اگر در آئین نامه‌ها و مقررات دانشگاهی کشور موارد دارای ابهام وجود دارد آنها اصلاح کرده و با همفکری شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها پیشنهادهای خود را در صورت نیاز برای به روزرسانی مصوبات قبلی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی برای فعالیت‌های فوق برنامه تفریحی، ورزشی و سازنده در دانشگاه‌ها از دیگر موارد مورد تاکید در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که مقرر شد در این زمینه حمایت لازم را در صورت نیاز توسط دستگاه‌های دانشگاهی صورت گیرد تا ضمن حفظ نشاط و شادابی محیط دانشگاهی ضوابط، مقررات و معیارهای ارزشی نیز هر چه بیشتر در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

۱۳۹۴/۱۰/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...