نسخه چاپی

با موافقت قاضی صلواتی

مهلت پرداخت بدهی بابك زنجانی تمدید شد

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی، پیرو درخواست بابك زنجانی، مهلت وی برای پرداخت بدهی شركت نفت را یك ماه دیگر تمدید كرد.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری دانشجو، رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: پیرو جلسه اخیر موکلم با وکلای شرکت نفت و نمایندگان بانک مرکزی که در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد، از دادگاه مجدداً تقاضای استمهال کردیم و خوشبختانه قاضی صلواتی با تمدید مهلت موکلم به مدت یک ماه دیگر، موافقت کرد.

وی اضافه کرد: پیرو جلسه اخیر، بانک مرکزی موظف است، شماره حساب یک بانک خارجی را به دادگاه و موکلم به منظور پرداخت بدهی اعلام کند و در همین راستا از دادگاه تقاضا کرده‌ایم، مهلت مجدد موکلم از زمان اعلام شماره حساب، آغاز شود.

بنابر این گزارش، پیشتر شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران و در پایان بیست و چهارمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی، به بابک زنجانی یک ماه مهلت داد تا بدهی دو میلیارد یورویی خود را به شرکت نفت پرداخت کند که این مهلت 29 دی ماه جاری پایان می‌یابد.

روز شنبه هفته جاری، شعبه 15 دادگاه انقلاب به منظور بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته، جلسه‌ای با حضور زنجانی، وکلای شرکت نفت و نمایندگان بانک مرکزی برگزار شد که در این جلسه، نمایندگان بانک مرکزی اعلام کردند 17 بانک‌ و موسسه اعلام شده از سوی زنجانی برای صدور برات یا ضمانت‌نامه، صلاحیت لازم را ندارند.

در این جلسه، تاخیر بانک مرکزی در اعلام نظر خود، مورد اعتراض زنجانی و وکیلش قرار گرفت و در پایان مقرر شد بانک مرکزی شماره حساب یک بانک در یکی از کشورها را به دادگاه و زنجانی اعلام کند تا وی بتواند پس از رفع تحریم‌ها، از طریق یک بانک چینی، بدهی خود با نفت را تسویه کند.

۱۳۹۴/۱۰/۲۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...