نسخه چاپی

دستگیری دزدانی كه روزها جوشكاری میكردند و شب ها سرقت

به گزارش نما - «خبرجنوب» نوشت: رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سه سارق منزل در شیراز و کشف 45 فقره سرقت از آنها خبر داد.

سرهنگ سيروس حيدري گفت: ماموران کلانتری 19 بوستان شيراز به شش نفر كه در يكي از خيابانهاي جنوبي شيراز در يك ساختمان نيمه كاره جوشكاري مي كردند و مقاديري طلا و جواهرات را در كيف خود نگهداري مي كردند مظنون و آنها را دستگير كردند.
وي با بيان اينكه متهمان دستگير شده در تحقيقات اوليه عنوان كردند كه قصد انتقال طلا ها به خارج از استان را داشتند، اظهار كرد: متهمان جهت ادامه تحقيقات به پليس آگاهي استان منتقل شدند.
رئيس پليس آگاهي استان فارس بيان كرد: در بررسي سوابق متهمان مشخص شد يكي از آنها از افراد سابقه دار مي باشد و در ادامه تحقيقات سه نفر از متهمان دستگير شده كه اهل و ساكن يكي از استان هاي واقع در غرب كشور بودند، به سرقت طلاها از منازل واقع در شمال غرب شهرستان شيراز اقرار كردند.
سرهنگ حيدري افزود: اين سه سارق در تحقيقات بعمل آمده به 45 فقره سرقت منزل به روش بالکن روي، جک زني، توپي زني و يا سرقت از طريق نورگير و سرقت وجه نقد، طلاجات، دوربين و گوشي تلفن همراه در سطح شهرستان شيراز اقرار و بيان كردند؛ دو سال قبل به عنوان کارگر جوشکاري به شيراز آمده و روزها به کار جوشکاري مشغول بوديم و شبانه با خودروهاي 405 و پارس به سطح شهر مي آمديم و پس از شناسايي منازل خالي از سکنه خصوصا آپارتمان ها در شمال غرب شهرستان شيراز دست به سرقت
مي زديم.وي با اشاره به بازسازي صحنه هاي سرقت،گفت: بيش از 35 نفر از شکات شناسايي و متهمان با تشكيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شده اند.
هشدارهاي پليس :
پليس آگاهي فرماندهي انتظامي فارس در همين رابطه و در جهت پيشگيري از سرقت منزل هشدارها و توصيه هايي به شهروندان ارائه داد:
• حتي الامکان سعي نماييد از خالي گذاشتن منزل خودداري نماييد.
• در صورت اقدام به مسافرت سعي نماييد منزل خود را به اشخاص قابل اطمينان بسپاريد.
• حتما درب هاي ورودي را به سيستم هاي قابل اطمينان مجهز نماييد .
• وجود هرگونه موارد مشکوک را در اطراف منزل ، محله ... را جدي گرفته و به نيروي انتظامي ، پليس 110 اطلاع دهيد
• نسبت به تعويض قفل ها يي که کليد يدکي آنها مفقود شده اقدام نماييد
• پول نقد به مقدار زياد در منزل نگهداري نكنيد.

۱۳۹۵/۷/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: