نسخه چاپی

اینترنت 10 مگابیتی برای فقرا!

موسسه LGA كه از مقامات محلی در انگلستان و ولز تشكیل شده است و بر حكمرانی بهتر در مناطق مختلف انگلستان و ولز نظارت می‌كند، طرح تعر‌فه‌های مشخصی را ارائه داده كه براساس آن اینترنت ارزان‌قیمت و به‌صرفه برای همه اقشار جامعه فراهم شود.

به گزارش نما به نقل از دیجی کالا - اسماعیل دلخموش: موسسه LGA که از مقامات محلی در انگلستان و ولز تشکیل شده است و بر حکمرانی بهتر در مناطق مختلف انگلستان و ولز نظارت می‌کند، طرح تعر‌فه‌های مشخصی را ارائه داده که براساس آن اینترنت ارزان‌قیمت و به‌صرفه برای همه اقشار جامعه فراهم شود.

براساس این طرح باید حتی برای فقیرترین اقشار هم دسترسی به پهنای باند ۱۰ مگابیت بر ثانیه فراهم شود. گفتنی است این سازمان ۳۷۰ شورای محلی را در انگلستان و ولز نمایندگی می‌کند.

نوامبر سال گذشته پارلمان بریتانیا اعلام کرد بر روی طرح Universal Service Obligation کار می‌کند که براساس آن باید برای همه شهروندان حق استفاده از سرویس‌هایی با حداقل خدمات پهنای‌باند ۱۰ مگابیت بر ثانیه فراهم شود. آن زمان دیوید کامرون، نخست وزیر سابق بریتانیا گفته بود اینترنت نباید به عنوان یک کالای لوکس در نظر گرفته شود، دسترسی به اینترنت باید مثل یک حق باشد، یک حق اساسی که از حقوق بنیادین زندگی در بریتانیای قرن ۲۱ است.

تحقیقاتی که در این سال‌ها بین رابطه دسترسی به اینترنت و میزان درآمد انجام شده نشان می‌دهد افراد فقیرتر از نظر دسترسی به اینترنت هم مشکلات بسیاری را تجربه می‌کنند.

حال با طرح جدید سازمان LGA همه تامین‌‌کننده‌های اینترنت مجبور خواهند شد سرویس مشابهی با آنچه در طرح Universal Service Obligation آمده را فراهم کنند. این طرح نشان از اهمیت اتصال به اینترنت و کیفیت این اتصال در زندگی افراد دارد.

۱۳۹۵/۸/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: