نسخه چاپی

تسهیلات راه آهن برای مسافران مشهد

معاون مسافری راه‌آهن از اختصاص ۵۹۴ رام قطار مسافری با ظرفیت ۱۹۱ هزار و ۵۰۰ صندلی همزمان با ایام ۲۸ و ۳۰ صفر به منظور رفاه حال زائران امام رضا (ع) خبر داد و گفت: تا ۱۵ روز آینده قطار مسافری نخجوان-مشهد راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش نما به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران میرحسن موسوی اظهار داشت: در ایام اربعین حسینی قطار سیستمی تهران - کربلا را راه‌اندازی کردیم و حرکت این قطار از این پس هر سه‌شنبه به سمت کربلا و بالعکس تداوم خواهد داشت.

وی افزود: با توافق صورت گرفته با کشور جمهوری آذربایجان ‌واگن‌های مسافری آنها در مسیر جلفا-مشهد مورد آزمایش قرارگرفت و مقرر شده تا قطار نخجوان-مشهد را راه‌اندازی کنیم‌‌.

موسوی تصریح کرد: پیش‌بینی شده بود تا راه‌اندازی این قطار در ایام 28 صفر عملیاتی شود و در حال حاضر منتظر اعلام راه آهن‌آذربایجان در این زمینه هستیم‌.

به گفته وی به طور قطعی ظرف 15 روز آتی شاهد راه اندازی قطار نخجوان-مشهد خواهیم بود و براساس توافق صورت گرفته این قطار هر هفته 2 سرویس رفت و برگشت درمسیر نخجوان- مشهد تردد خواهد داشت.

معاون مسافری راه‌آهن بیان کرد: در ایام اربعین تا امروز 57 هزار مسافر از شهرهای تهران و مشهد به سمت خرمشهر جا‌به‌جا شده است و با توجه به تعداد بلیت فروش رفته پیش‌بینی می شود تا 4 روز آتی این تعداد به 88 هزار نفر برسد.

وی افزود: در همین راستا قطار محلی خرمشهر –شلمچه به صورت رایگان تا امروز 110 هزار مسافر جابه جا شده و پیش بینی می شود که ظرف 4 روز آتی ‌این تعداد به 140 هزار نفر برسد.

موسوی در خصوص برنامه حرکت قطارها در ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام رضا (ع) گفت: به منظور رفاه حال زائران امام هشتم (ع) 594 رام قطار مسافری با ظرفیت ایجادی 191 هزار و 500صندلی به صورت رفت و برگشت به مقصد مشهد پیش بینی شده که از 4 تا14 آذر ماه به صورت رفت و برگشت به مقصد مشهد تردد داشته باشند.

وی افزود: از این تعداد قطار 33 رام با حدود 22 هزار و 500 صندلی در مسیر تهران پیش بینی شده تا خدمات مناسبی را به زائران امام هشتم(ع) ارایه شود.

معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه بلیت همه این قطارها به صورت آنلاین در سیستم فروش وجود دارد گفت: تا‌کنون 90 درصد از این تعداد بلیت به فروش رفته و پیش‌بینی می شود تا 10 درصد باقی مانده ظرف 2 تا 3 روز آینده به فروش برسد.

۱۳۹۵/۹/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...