نسخه چاپی

پاسخ ایران به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی

سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد روز سه شنبه با ارسال نامه‌ای به دبیر كل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت به نامه نماینده رژیم صهیونیستی نزد این سازمان پاسخ داد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد روز سه شنبه با ارسال نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت به نامه نماینده رژیم صهیونیستی نزد این سازمان پاسخ داد.

این نامه به صورت سند شورای امنیت نیز منتشر می شود.

اهم مطالب مندرج در نامه نماینده ایران به شرح زیر است :

1- نماینده رژیم صهیونیستی ادعا کرده که اطلاعات جدیدی را به شورای امنیت ارائه داده است در حالیکه این اظهارات چیزی جز ادعاهای پوچ و سراسر کذب تکراری این رژیم علیه جمهوری اسلامی ایران نمی باشد. مثل همیشه ادعاهای بی اساسی که هیچ شاهدی برای اثبات ان ارائه نمی‌گردد.

2- ایراد اتهامات فله‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقض قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت توسط رژیمی که خود بی شرمانه همه قطعنامه های مجمع عمومی و شورای امنیت در محکومیت اشغالگری‌اش طی دهه های گذشته را به استهزا گرفته نیز خود داستان خنده داری است. چنین رژیم جنایتکار و اشغالگری در موقعیتی نیست که به طرح اینگونه ادعاها علیه ملت های دیگر بپردازد.

3- همچنین بسیار مضحک و ریاکارانه است که نماینده رژیمی که به مدت چند دهه سرزمین های دیگران را در اشغال خود دارد و رعایت حداقل حقوق انسانی را نیز از فلسطینیان مضایقه می نماید هر از چند گاه ایران را متهم به نقض حقوق بین الملل نماید.

4- این نهایت عوام فریبی و ریاکاری است که نماینده رژیمی که خود سالهاست دست اندرکار ترور جمعی غیر نظامیان فلسطینی؛ از جمله زنان و کودکان بوده و توسط عوامل خویش اقدامات تروریستی را در بسیاری از نقاط جهان هدایت می کند ، ایران را متهم به حمایت از تروریسم کند.

5- و در پایان باید گفت که رژیم صهیونیستی با طرح اینگونه ادعاها و اتهام زنی علیه سایر کشورها و از جمله ایران در واقع از الگوی رفتاری معمول خود برای فرافکنی و پوشاندن جنایات خود علیه شهروندان بی گناه فلسطینی پیروی می کند تا بدین گونه توجه جهانیان را از ادامه محاصره دو میلیون انسان برای مدت ده سال گذشته در غزه ؛ بمباران مناطق مسکونی و مدارس و بیمارستان ها در سرزمینهای اشغالی، تخریب خانه های فلسطینیان و مصادره اموال آنان و تجاوز و هتک حرمت اماکن مقدسه منحرف سازد .

در خاتمه درخواست گردیده که این نامه به عنوان سند شورای امنیت منتشر شود.

۱۳۹۵/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...