نسخه چاپی

تلف شدن 60 هزار گوسفند به دلیل آلودگی كارخانه ذوب مس

نماینده مردم شهربابك در مجلس شورای اسلامی از تلف شدن 60 هزار گوسفند به دلیل آلودگی كارخانه ذوب مس خبر داد و خواستار مداخله وزیر صنعت برای پرداخت خسارت دامداران منطقه شد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، علی اسدی کرم در تذکری به وزیر راه و شهرسازی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس، اظهار کرد: 10 سال است جاده شهرستان شهربابک به خاتم تحویل پیمانکار است ولی هر بار با کمبود اعتبار روبروست و تعطیل می‌شود.

وی افزود: این جاده هر روز کشته می‌دهد و اعتراضات مردمی نسبت به آن بالا گرفته است. همچنین وضعیت اقتصادی مردم در مسیر جاده دچار مشکل شده و اعتراضات شدیدی نسبت به عملکرد وزارت راه از سوی مردم ایجاد شده که امیدواریم آقای آخوندی توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد و مشکل را حل کند.

اسدی کرم در تذکری به وزیر صنعت نیز یادآور شد: کارخانه ذوب مس خاتون‌آباد شهرستان شهربابک در اثر آلایندگی بیش از 60 هزار گوسفند مردم اهالی را تلف کرده و از بین برده است و 11 سال است که این آلایندگی برطرف نشده و عوارض و مشکلاتی برای منطقه به وجود آورده است.

نماینده مردم شهربابک با بیان اینکه مسئولین درباره این کارخانه کوتاهی کردند و اقدام مثبتی انجام ندادند، افزود: اهالی منطقه به خاطر دام‌هایی که تاکنون تلف شده و خسارتی که از شرکت ملی مس دریافت نشده است اعتراضات شدیدی دارند. لذا از آقای نعمت‌زاده می‌خواهیم در این مورد مداخله کنند و خسارت دامداران منطقه را بپردازد.

۱۳۹۵/۹/۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...