نسخه چاپی

راه‌اندازی گرم‌خانه بانوان بی‌بضاعت در كرج

عضو كمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر كرج خواستار راه‌اندازی گرم‌خانه بانوان بی‌بضاعت در این شهرستان شد.

به گزارش نما؛ فاطمه اسکندری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: در پاییز امسال شاهد بودیم که ناگهان شرایط جوی تغییر کرد و سرمای بی‌سابقه‌ای را مردم سراسر کشور تحمل کردند.

وی افزود: کاهش ناگهانی دمای هوا به نحوی بود که حتی کارشناسان سازمان هواشناسی استان البرز اعلام کردند در فصل پاییز کم‌تر شاهد کاهش دمای هوای کرج به منفی 10 درجه بودیم و حتی در برخی از شهرستان‌ها دمای هوا در سردترین ساعات به منفی 19 درجه هم رسید.

نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر افزود: از سوی دیگر به تازگی سازمان هواشناسی اعلام کرده است که از روز چهارشنبه شاهد توده هوای سردی وارد کشور شده و مردم استان البرز از روز شنبه هفته آینده به بعد باید منتظر یخبندان فراگیر باشند.

اسکندری تصریح کرد: در سرمای شدید هفته گذشته، برخی از آسیب‌دیدگان اجتماعی در گرم‌خانه‌ کرج اسکان یافته و از سرمای شدید نجات یافتند.

وی گفت: این اقدام ارزشمندی بود که در دوره چهارم شورا و مدیریت شهری در شهرستان کرج انجام شد و توانستیم با تخصیص اعتبارات لازم و راه‌اندازی گرم‌خانه بخشی از مشکلات آسیب‌دیدگان اجتماعی و افراد بی‌خانمان را برطرف کنیم.

نماینده مردم کرج در پارلمان شهری بیان داشت: البته هنوز بخشی از مصوبات شورای شهر در این زمینه به دلایل مختلف اجرایی نشده و یکی از این مصوبات مربوط به احداث گرم‌خانه بانوان در شهرستان کرج است.

اسکندری گفت: با توجه به اینکه فصل سرما فرارسیده و جان آسیب‌دیدگان اجتماعی در خطر جدی قرار دارد، نیاز است که هر چه سریع‌تر این مصوبات عملیاتی و اجرایی شود.

وی افزود: به عنوان نمونه طرح احداث گرم‌خانه بانوان در فردیس از سوی شورای شهر کرج در اردیبهشت سال جاری تصویب شده و نیاز است که هر چه سریع‌تر عملیاتی و اجرا گردد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: به طور قطع در صورت اجرای طرح‌ها و مصوبات فوق، در زمستان امسال شاهد جان باختن هیچ فردی به دلیل نداشتن سرپناه امن در کرج نخواهیم بود.

۱۳۹۵/۹/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: