نسخه چاپی

داعش به دنبال جایگزین برای ابوبكر البغدادی است

به گزارش نما - ایرنا نوشت: دیده بان حقوق بشر سوریه روز شنبه به نقل از منابع موثق اعلام کرده که فرماندهی داعش در عراق از فرماندهی «ایالت رقه» در سوریه خواسته است که برای بررسی تعیین جایگزین ابوبکر البغدادی سرکرده داعش، به عراق سفر کند.

به گزارش اسکای نیوز عربی، دیده بان حقوق بشر سوریه افزود: فرماندهی گروه تروریستی داعش از همه فرماندهان نظامی و امنیتی از جمله فرمانده گروهک موسوم به جیش الشام و فرماندهی «ایالت رقه» پایگاه اصلی داعش در سوریه خواسته است که برای بررسی موضوع تعیین جانشین برای البغدادی به عراق بیایند.

طی ماههای اخیر شماری سرکرده های داعش از جمله ابو عمر الشیشانی و ابو الهیجاء التونسی و ابوأسامه التونسی و شماری دیگر از سرکرده های این گروه تروریستی در سوریه کشته شدند.

پیشتر سخنگوی یگان مبارزه با تروریسم عراق گفته بود که سرکرده گروه تروریستی داعش شهر موصل را به مقصد سد «بادوش» در شمال موصل ترک کرده است.

«صباح نعمان» افزود: البغدادی موصل را به سمت سد بادوش در شمال این شهر ترک کرده است و در حال حاضر در داخل موصل حضور ندارد.

وی اظهار داشت که البغدادی در جریان فرار خود از موصل، تعدادی از شهروندان موصلی را به همراه داشته تا از آنها به عنوان سپر انسانی در برابر حملات احتمالی هوایی استفاده کند.

۱۳۹۵/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...