نسخه چاپی

اعلام آمادگی ایران برای میانجیگری میان پاكستان و هند در موضوع كشمیر

داون نوشت: وزیر امور خارجه ایران در حاشیه اجلاس قلب آسیا پیشنهاد میانجیگری برای پایان دادن به مناقشه كشمیر و حل اختلافات بین پاكستان و هند را مطرح كرد.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری دانشجو، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در اجلاس قلب آسیا پیشنهاد میانجیگری برای پایان دادن به مناقشه کشمیر و حل اختلافات بین پاکستان و هند را مطرح کرد.

ظریف در ضیافت شب گذشته در حاشیه اجلاس قلب آسیا با «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان ملاقات و درباره حل اختلاف بین اسلام‌آباد و دهلی‌نو به تبادل نظر با وی پرداخت.

وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد: پاکستان و هند هر دو برای ایران مهم هستند و این کشور حاضر است نقش خود را برای پایان دادن به اختلاف بین اسلام‌آباد و دهلی‌نو ایفا کند.

به گزارش داون، وی افزود: ایران حاضر است هر کاری که می‌تواند برای میانجیگری بین پاکستان و هند انجام دهد.

وزیر امور خارجه ایران گفت: بسیاری از اهداف ما با پاکستان و هند یکسان است به همین دلیل هر دو کشور برای ما از اهمیت برخوردار هستند.

ظریف برای بهبود روابط بین پاکستان و هند همچنین پایان اختلاف بین این دو کشور اظهار امیدواری کرد.

پیشنهاد ایران برای میانجیگری در حالی مطرح می‌شود که سرتاج عزیز با وجود ابراز ناامیدی مقامات هند و پاکستان به بهبود روابط در اجلاس قلب آسیا حضور پیدا کرده است.

«عبد الباسط» سفیر پاکستان در هند گفته بود: با اینکه اسلام‌آباد می‌تواند برای مذاکرات صلح با دهلی‌نو صبر کند اما امکان بهبود روابط بعید است.

وی افزود: بعید است که روابط سرد دو کشور بعد از برگزاری اجلاس قلب آسیا تغییر کند.

«وکاس سوارپ» سخنگوی وزارت امور خارجه هند نیز در این زمینه گفت: در اجلاس قلب آسیا با مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان هیچ مذاکره‌ای انجام نمی‌شود.

۱۳۹۵/۹/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...