نسخه چاپی

كدام محله ركورددار خاموشی برق تهران است؟

تابستان فصل جا به جایی و نقل و انتقال است. فارغ از دو دو تا چهارتاهای همیشگی كه قبل از خرید یا اجاره یك واحد آپارتمانی وجود دارد، بد نیست میزان قطعی سالانه برق هر منطقه را هم گوشه ذهن تان داشته باشید.

به گزارش نما به نقل از تماشاگران امروز: تابستان فصل جا به جایی و نقل و انتقال است. فارغ از دو دو تا چهارتاهای همیشگی که قبل از خرید یا اجاره یک واحد آپارتمانی وجود دارد، بد نیست میزان قطعی سالانه برق هر منطقه را هم گوشه ذهن تان داشته باشید. طبق آخرین گزارش های رسمی اعلام شده در سال 94، در کلان شهر تهران متوسط خاموشی ها به ازای هر مشترک 373 دقیقه است و این یعنی خاموشی های سالانه هر مشترک تهرانی حدود 34 برابر استاندارد جهانی است.

میانگین این خاموشی، سالانه 6 ساعت و 13 دقیقه است که در برخی مناطق حتی تا 10 ساعت هم پیش می رود. در تابستان امسال به دلایلی چون کمبود ظرفیت تولید برق نسبت به میزان تقاضا در ساعات پیک تابستانه و همچنین نارسایی بخشی از شبکه انتقال و توزیع برق به دلیل فرسودگی و مشکلات فنی ناشی از دمای بالای هوا، بیشتر از سال های گذشته شاهد بروز قطعی های پراکنده برق در اقصی نقاط کشور به خصوص در کلان شهری مثل تهران بودیم. میدان بهمن و حوالی آن با 11 ساعت و 23 دقیقه خاموشی و در صدر جدول خاموشی ایستاده. این در حالی است که میانگین ساعت هایی که منطقه پاسداران در یک سال برق ندارد، تنها 3 ساعت و 21 دقیقه است.

سعادت آباد

شمال غرب تهران در جایگاه دوم خاموشی ها ایستاده است. آمارها نشان می دهد سعادت آباد تهران در یک سال، 9 ساعت و 53 دقیقه برق ندارد.

شهرک غرب

آمارها نشان می دهد غرب نشینان تهران ساعات بیشتری را در خاموشی می گذارنند. 8 ساعت و 59 دقیقه میانگین زمانی است که ساکنان شهرک غرب سالانه برق ندارند.

هفت تیر

میانگین ساعات خاموشی میدان هفت تیر و حوالی اش، 8 ساعت و 3 دقیقه اعلام شده است.

میدان قزوین، فارابی

میانگین ساعات خاموشی برای میدان قزوین واقع در جنوب غرب تهران هم قابل توجه است. 6 ساعت و 52 دقیقه، زمانی است که ساکنان این محله تهران برق ندارند.

نارمک

بیشترین قطعی برق در شرق تهران از آن منطقه 8، نارمک است. ساکنان این محله به طور میانگین، 6 ساعت و 37 دقیقه برق ندارند.

تهران پارس

میانگین زمانی که این ساکنان ناحیه شرقی تهران، سالانه برق ندارند، 6 ساعت و 15 دقیقه اعلام شده است.

مولوی

کمی پایین تر از شرق و غرب، در نیمه جنوبی تهران، منطقه مولوی با 5 ساعت و 25 دقیقه خاموشی در جایگاه میانی جدول ایستاده است.

شمیران

براساس آمارهای رسیده میانگین خاموش شمیرانات تهران، 5 ساعت و 50 دقیقه است.

رودکی

5 ساعت و 43 دقیقه، زمانی است که ساکنان منطقه رودکی تهران در خاموشی می گذرانند.

آزادی

ساکنان حوالی برج آزادی، براساس آمارها و به طور میانگین سالانه 5 ساعت و 27 را بدون برق پشت سر می گذارند.

خیام

کم شرق تر از میدان بهمن، میانگین خاموشی ها به نصف رسیده است. 5 ساعت و 22 دقیقه مدت زمانی است که عنوان میانگین ساعت های بی برقی محله خیام در جنوب غرب تهران اعلام شده است.

خیابان دماوند، بوعلی

میانگین زمانی که برای خاموشی های ساکنان خیابان بوعلی در شرق تهران اعلام شده است هم، 4 ساعت و 53 دقیقه است.

آرژانتین، بیهقی

میدان آرژانتین، محدوده بیهقی با 4 ساعت و 51 دقیقه در نیمه های پایینی جدول خاموشی قرار دارد.

افسریه

اوضاع ساعات خاموشی در جنوب شرق تهران، منطقه افسریه بد به نظر نمی آید. میانگینی که برای این منطقه از تهران اعلام شده است تنها 4 ساعت و 50 دقیقه در سال است.

سهروردی

آماری که برای میانگین ساعات خاموشی خیابان سهروردی در تهران اعلام شده است، 4 ساعت و 45 دقیقه است.

شهدا، 17 شهریور

خیابان 17 شهریور واقع در نیمه شرقی جنوبی تهران، سالانه 4 ساعت و 18 دقیقه برق ندارد.

پونک، حصارک

برخلاف سایر غرب نشینان، پونک ساعات زیادی در سال برق دارد. میانگین ساعات بی برقی ساکنان این منطقه تنها 3 ساعت و 43 دقیقه اعلام شده است.

۱۳۹۵/۱۰/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: