نسخه چاپی

رشد چشمگیر شكایت مردم از تاكسیرانی در تهران

سازمان تاكسیرانی، مصادیق و آمار شكایت های مردم از تاكسیران‌های پایتخت را منتشر كرد.

به گزارش نما به نقل از خبرآنلاین سازمان تاکسیرانی تهران مصادیق شکایت از تاکسیران‌های پایتخت را اعلام کرد و گفت در صورتی که شکایت زیر در سامانه 1888 ثبت شود، پیگیری صورت خواهد گرفت: شکایت از تاکسیرانان در صورت استعمال دخانیات، استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی، فحاشی و توهین به مسافران، پارک تاکسی در سطح معابر و عدم فعالیت، حمل بار غیرمجاز توسط تاکسیران، دوشغله بودن، عدم رعایت شئونات اسلامی، فعالیت خارج از مسیر تعیین شده، فعالیت در آژانسها و شکایت از عملکرد شرکتهای خصوصی تحت پوشش تاکسیرانی.
همچنین سازمان تاکسیرانی اعلام کرد شهروندان باید هنگام تماس با سامانه 1888 و اعلام شکایت، بایستی اطلاعات اولیه از تاکسی مورد نظر همچون شماره پلاک، خط (مبدا و مقصد)، ساعت و تاریخ مشارهده یا مواجهه با تخلف را اعلام کنند. زیرا بدون این اطلاعات امکان ثبت و پیگیری پیام از طریق سامانه 1888 وجود ندارد.
این سازمان همچنین آمار تعداد پیامهای مردمی از اعلام کرد. بنا به اعلام این سازمان در شهریورماه، 457 پیام جهت رسیدگی به تاکسیرانی رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 17 درصد افزایش داشته است.
همچنین از این تعداد 450 فقره (98 درصد) گلایه های شهروندان بوده و 7 فقره هم تقدیر و تشکر را شامل می شده است. از تعداد پیامهای واصله، تنها 21 درصد مورد رسیدگی قرار گرفته و تا لحظه انتشار گزارش تاکسیرانی، سایر پرونده ها مفتوح است.
طبق این گزارش، مهمترین مصادیق پیام شهروندان در این حوزه، تعیین نظارت بر هزینه های حمل و نقل عممی (25 درصد)، عملکرد یا برخورد نامناسب رانندگی تاکسی 14 درصد، پارک در سطح معابر و عدم فعالیت 8 درصد، عملکرد شرکتهای خصوصی تحت پوشش 8 درصد و عدم دقت در رانندگی تاکسیرانان 4 درصد بوده است.

۱۳۹۵/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: