نسخه چاپی

كلاه‌های ویتنامی در مراسم تحلیف ترامپ

دیروز در مراسم تحلیف دونالد ترامپ، شعارهای وی برای حمایت از محصولات آمریكایی با عرضه كلاه‌های ساخت ویتنام و چین همراه بود.

به گزارش نما؛ خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز یکی از رسا‌ترین فریادهای تأیید و شادی که دیروز در مراسم تحلیف دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از جمعیت حاضر شنیده شد، مربوط به زمانی بود که او از همه خواست کالا‌های آمریکایی بخرند و به استخدام افراد آمریکایی بپردازند. اما آن لحظه سرشار از اشارات طعنه‌آمیز بود.

بسیاری از حامیان ترامپ کلاه‌های قرمزرنگ بیسبالی بر سر داشتند که در چین، ویتنام و بنگلادش تولید شده بود. این کلاه‌ها یکی از نشان‌های پیام «آمریکا را دوباره عالی کن» را با خود یدک می‌کشند.

تعدادی از حامیان ترامپ با آگاهی از خارجی بودن کلاه‌هایشان، به شدت ناخرسند شدند.

کلاه‌های ترامپ که در وبسایت رسمی انتخاباتی او به فروش می‌رسد، در آمریکا تولید شده‌اند و 25 تا 30 دلار قیمت دارند. اما کلاه‌هایی که دیروز به وسیله فروشندگان در خیابان‌های واشینگتن عرضه می‌شد، 20 دلار قیمت داشتند و در خارج از آمریکا تولید شده بودند.

ترامپ در سخنرانی تحلیف خود، از ادبیاتی حمایت‌گرانه و آتشین استفاده کرد. وی در بخشی از اظهاراتش گفت: «از این لحظه به بعد، قرار است آمریکا اولویت اول باشد. ما از دو اصل ساده تبعیت خواهیم کرد: خریدن جنس آمریکایی و استخدام افراد آمریکایی.»

۱۳۹۵/۱۱/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: