نسخه چاپی

هشدار آیت‌الله نوری همدانی به ترامپ

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اقدام اخیر ترامپ مبنی بر آماده‌باش دادن به لشكرش خطاب به وی هشدار داد: ما را از چه می‌ترسانید؟ مردم ما فرزند جهاد و شهادت هستند؛ اگر رهبری معظم انقلاب اشاره كنند، میلیون‌ها مسلمان برای جانفشانی در راه اسلام آماده هستند.

به گزارش نما به نقل از نامه نیوز، وی به تلاش دشمنان برای انزوای علمای اسلام و تحقیر، تضعیف و تحریف دین اشاره کرد و گفت: با مرور کتاب‌های تاریخی متوجه می‌شویم که دین تکیه‌گاه علمای اسلام بوده و بر این اساس تمدن اسلام را پایه ریزی کردند.

این مرجع تقلید افزود: شیعه از ابتدا به تفقه در دین پرداخت و مردم را با احکام دین آشنا کرد و در راستای علومی که ریشه آنها از اهل بیت(ع) بود، در تمام جریانات علمی گام برداشتند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ناشناخته ماندن دین در دنیا، افزود: امام راحل(ره) تاکید می‌کردند، دشمنان نگذاشتند اسلام شناخته شود؛ قرن‌ها کار کردند تا اسلام را در یک آداب فردی منحصر کرده و مردم فکر کنند اسلام فقط نماز و روزه است، در حالی که اسلام در فرهنگ، سیاست، اقتصاد و تمام ابعاد زندگی احکام دارد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دشمن‌شناسی یکی از ارکان مهم اسلام است، گفت: ما باید بدانیم همواره دشمنان از جمله عربستان در کمین هستند.

وی بر حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: مسئولین باید قدر این مردم را بدانند و در خدمت به آنان لحظه‌ای کوتاه نیایند، چرا که همین مردم یکی از ارکان اساسی این انقلاب اسلامی هستند.

اصلاح امور کشور با تکیه بر غرب غیرممکن است

وی با اشاره به اینکه باید برکات و همچنین آسیب‌های انقلاب را به دیگران شناساند، گفت: یکی از اصول انقلاب، مبارزه با استکبار است؛ از این جهت ما نباید نسبت به غرب خوشبین بوده و فکر کنیم که با غرب می‌توان مباحث و امور کشور را اصلاح کرد و ارتباط مثبت داشت؛ چرا که این غیرممکن است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: تفکر غربی‌ها سلطه‌گری، خود بزرگ‌بینی، قلدرمآبی و همفکری با صهیونیست است و به همین دلیل نمی‌توان با آنان ارتباط مثبت داشت و قرآن کریم آنان را یکی از دشمنان اصلی مسلمانان معرفی کرده است.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: تهاجم نظامی، تهاجم فرهنگی، تهاجم اقتصادی، تهاجم سیاسی و ... از قرون گذشته از سوی غربی‌ها آغاز شده و ما به خوبی آنان را شناخته و به درستی در مقابل آنان ایستاده‌ایم.

وی با بیان اینکه همواره سه دشمن در کمین ما مسلمانان هستند و در قرآن کریم نیز به آنان اشاره شده گفت: کفار که همواره در حال دشمنی با مسلمانان هستند، منافقین و صهیونیست‌ها سه دشمن همیشگی مسلمانان است و نباید به هیچ عنوان از آنان غافل شد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: اخیرا ترامپ به ارتش کشورش آماده باش داده است؛ ما را از چه می‌ترسانید؟ مردم ما فرزند جهاد و شهادت هستند؛ اگر رهبری معظم انقلاب اشاره کنند، میلیون‌ها مسلمان برای جانفشانی در راه اسلام آماده هستند.

آیت الله نوری همدانی همچنین به سخنان نخست وزیر انگلیس واکنش نشان داد و تاکید کرد: برای ما خیلی بد است که یک زن از انگلیسی بیاید در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس علیه ما حرف بزند؛ باید آنقدر قوی باشیم که کسی جرات نکند علیه ما مطلبی بگوید.

۱۳۹۵/۱۱/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: