نسخه چاپی

حمله ترامپ به اوباما در پی حمله شیمیایی ادلب

به گزارش نما - ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله شیمیایی دیروز (سه شنبه) در استان ادلب سوریه، بشدت از عملکرد دولت اوباما در مورد تحولات سوریه انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه USA today، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: این نوع اقدامات فجیع پیامد ضعف، تزلزل و تردیدها در دولت قبلی آمریکاست.
ترامپ در این بیانیه به تصمیم اوباما در مخالفت با اقدام نظامی در سوریه پس از حمله شیمیایی سال 2013 در این کشور اشاره کرده افزود: اوباما در سال 2012 گفت که وی در مورد استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه 'خط قرمز' ترسیم می کند، اما پس از آن در این زمینه هیچ اقدامی انجام نداد.

رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه خود به این موضوع اشاره نکرد که دولت وی چه اقداماتی در مورد سوریه انجام خواهد داد.
وی در ادامه این بیانیه افزود: حمله شیمیایی روز سه شنبه در سوریه علیه مردم بیگناه از جمله زنان و کودکان شرم آور بود و این جهان متمدن نمی تواند در برابر آن بی تفاوت باشد. آمریکا در کنار هم پیمانانش در سراسر جهان در راستای محکوم کرد این حمله غیرقابل تحمل است.

بیانیه ترامپ در حالیست که ستاد فرماندهی کل ارتش سوریه پیشتر با انتشار بیانیه ای استفاده از هر گونه مواد شیمیایی و سمی توسط ارتش این کشور در حومه ادلب را رد کرده و تروریست ها را مسئول این حمله ددمنشانه دانسته است.
پیشتر نیز غرب و وابستگان آن دولت سوریه را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم کرده بودند، اما در تحقیقات بعدی مشخص شد که عامل این حملات گروه های تروریستی و معارض دولت سوریه بوده اند.

۱۳۹۶/۱/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...