نسخه چاپی

كاهش سفرهای دریایی در نوروز امسال

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به كاهش ۶ درصدی ورود و خروج مسافر دریایی در نوروز ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ورود نخستین كشتی كروز به كشور را فصل جدیدی در سفرها و گردشگری دریایی كشور دانست.

به گزارش نما به نقل از فارس: عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به کاهش ۶ درصدی ورود و خروج مسافر دریایی در نوروز ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ورود نخستین کشتی کروز به کشور را فصل جدیدی در سفرها و گردشگری دریایی کشور دانست.

محمد راستاد بیان کرد: با آغاز طرح سفرهای نوروزی، از 25 اسفند‌ماه سال گذشته تا روز 14 فروردین‌ماه امسال، 3 میلیون و 896 هزار و 237 ورود و خروج مسافر دریایی در کشور ثبت شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، حدود 6 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به کاهش 7 درصدی گردشگران دریایی در مدت زمان یاد شده اظهار کرد: در این برهه زمانی، تردد 2 میلیون و 418 هزار و 226 نفر گردشگر دریایی نیز به ثبت رسید.

راستاد درباره علت کاهش آمار مسافر و گردشگر دریایی در نوروز امسال نسبت به سال گذشته، تاکید کرد: با توجه به شرایط نامساعد جوی و وقوع طوفان‌های بزرگ در سواحل کشور، 5 روز کامل نتوانستیم گشت، سفر و تفریح دریایی داشته باشیم‌ بنابراین با وجود تدابیر و اقداماتی که برای نوروز امسال اندیشیده شده بود، شاهد کاهش آمارها بودیم اما با این وجود،‌ به دلیل همان تدابیر شرایطی ایجاد شد که سفرها و گشت‌ها و تفریحات دریایی در ایمنی کامل انجام شود.

‌به گفته معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی‌ از 25 اسفند ماه سال گذشته تا 14 فروردین 96، ورود و خروج 535 هزار و 824 دستگاه خودروی مسافران از طریق بنادر کشور و با استفاده از شناورها با افزایش 5 درصدی به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: در مجموع، نوروز امسال 69 فروند شناور مسافری با ظرفیت 8 هزار و 820 صندلی، 53 فروند لندینگ کرافت با ظرفیت حمل هزار و 912 دستگاه خودرو و سه هزار و 368 فروند شناور تفریحی در شمال و 8 هزار و 606 شناور تفریحی در جنوب کشور ‌به مسافران و گردشگران دریایی خدمت‌رسانی کردند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر همچنین با اعلام ورود نخستین کشتی کروز به کشور گفت: با این رویداد، فصل جدیدی در سفرهای دریایی و گردشگری دریایی کشور رقم می‌خورد.

۱۳۹۶/۱/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: