نسخه چاپی

واكنش ترامپ به آزمایش موشكی كره

رئیس‌جمهور آمریكا در واكنش به آزمایش موشكی تازه كره شمالی گفت این اقدام بی‌اعتنایی پیونگ یانگ به خواسته چین است.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری دانشجو، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا آزمایش موشکی جدید کره شمالی را بی‌اعتنایی پیونگ‌یانگ به درخواست دولت چین توصیف کرد.

ارتش کره جنوبی بامداد شنبه اعلام کرد که کره شمالی یک فروند موشک بالستیک را از منطقه‌ای در شمال پیونگ یانگ تست کرده است.

آزمایش این موشک تنها ساعاتی پس از نشست شورای امنیت سازمان ملل و درخواست کشورهای غربی برای افزایش فشارها بر کره شمالی انجام گرفت.

ترامپ در واکنش به این آزمایش موشکی که به گفته پنتاگون ناموفق بوده، در توییتر نوشت: «کره شمالی با تست موشکی‌اش که ناموفق هم بود، به خواسته چین و رئیس‌جمهور محترم این کشور بی‌اعتنایی کرد. بد است.»

«شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین هفته گذشته در تماس تلفنی با ترامپ خویشتنداری واشنگتن را خواستار شده و از پیونگ یانگ هم خواسته بود آزمایش‌های موشکی را متوقف کند.

شورای امنیت سازمان ملل توقف فعالیت‌های موشکی و اتمی کره شمالی را خواستار شده، اما پیونگ یانگ با تاکید بر اینکه حضور آمریکا در شبه‌جزیره کره امنیت را به خطر انداخته، به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

دولت جدید آمریکا با بیان اینکه سیاست «صبر راهبردی» شکست خورده، می‌گوید همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی در قبال کره شمالی، روی میز است. با این حال، از زمان روی کار آمدن ترامپ، کره شمالی تاکنون 9 آزمایش موشکی انجام داده است.

۱۳۹۶/۲/۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: