نسخه چاپی

بازگشت پرونده ثامن‌الحجج به دادسرا

سرپرست دادگاه‌ كیفری یك استان تهران از اعتراض مدعی‌العموم نسبت به حكم صادره در پرونده ورمی كمپوست خبر داد و گفت: پرونده ثامن‌الحجج نیز برای رفع نواقص به دادسرا بازگردانده شده است.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: سرپرست دادگاه‌ کیفری یک استان تهران از اعتراض مدعی‌العموم نسبت به حکم صادره در پرونده ورمی کمپوست خبر داد و گفت: پرونده ثامن‌الحجج نیز برای رفع نواقص به دادسرا بازگردانده شده است.

محسن افتخاری با اشاره به پرونده «ورمی کمپوست» گفت: حکم این پرونده صادر شده و اگر اعتراض شود برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر خواهی به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود، البته دادستانی تهران به حکم صادره اعتراض کرده است.

وی با اشاره به پرونده اعتباری ثامن‌الحجج نیز گفت: این پرونده که برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده بود، به‌منظور رفع برخی نواقص به دادسرا بازگشت تا دادسرا نواقص آن را مرتفع کند.

وی افزود: پس از رفع نواقص، دادگاه رسیدگی به این پرونده را آغاز خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، متهمان پرونده ورمی کمپوست که حدود 8 نفر می‌شوند بر اساس حکم دادگاه بدوی به حبس و رد مال محکوم شدند.

در مورد پرونده ثامن‌الحجج نیز محسنی اژه‌ای 17 اردیبهشت ماه سال جاری گفت: یک میلیارد و 244 هزار از حساب‌ها تعیین تکلیف کامل شده، 9 هزار و 300 میلیارد تاکنون پرداخت شده، 3 هزار و 500 میلیارد آن باقی مانده که از آن میزان 2 هزار میلیارد را تعهد کرده‌اند و زمان تعیین شده است. کسانی که تا 300 میلیون یا حتی بالاتر بودند نیز 35 میلیون نقد گرفته‌اند و مابقی قرار است انجام شود. اموال نیز شناسایی شده و ظرف روزهای آینده به مزایده گذاشته می‌شود.

۱۳۹۶/۳/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: