نسخه چاپی

پاكستان از ایران دارو می‌خرد

وزیر بهداشت پاكستان با بیان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ایران در بخش بهداشت و درمان گفت: آماده ایم با گسترش همكاریهای دوجانبه با ایران، نیاز دارویی خود را از این كشور تامین كنیم.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، 'سائره افضل تارر' وزیر بهداشت پاکستان در حاشیه شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با بیان آمادگی کشورش برای توسعه همکاری های دو جانبه در بخش بهداشت و درمان، آمادگی کشورش را در خصوص واردات دارو از ایران اعلام کرد.

'سائره افضل تارر' در بخش دیگری از سخنانش پش از دیدار با وزیر بهداشت کشورمان، گفت: اعضای یک هیات بلندپایه پاکستان به همراه وی تا پایان ماه جاری میلادی و با هدف تقویت روابط با ایران در بخش بهداشت و درمان به ایران سفر می‌کند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدامات پاکستان برای جلوگیری از قاچاق دارو از ایران نیز گفت: برای مقابله با مشکل قاچاق داروهای ایرانی به پاکستان، لازم است رویکرد چند جانبه اتخاذ کرده و همه ذینفعان نیز در این مورد درگیر شوند تا این مشکل ریشه کن شود.

وزیر بهداشت پاکستان اضافه کرد: ایران و پاکستان منافع مشترک فراوانی داشته و دارای مشترکات فرهنگی فراوانی نیز هستند و ایران نیز کشور دوست و برادر ماست.

وی با قدردانی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در ریشه کنی فلج اطفال نیز گفت: از اقدامات این کشور در ریشه کنی این بیماری در ایران و انتقال تجربیات این کشور به پاکستان در این خصوص استقبال می‌کنیم.

وزیر بهداشت پاکستان افزود: تهران و اسلام آباد می‌توانند در بسیاری از زمینه‌ها نظیر توسعه بهداشت عمومی، صنعت داروسازی، آموزش پزشکی و تجارت لوازم و تجهیزات پزشکی با یکدیگر همکار ی کنند.

'سائره افضل تارر' گفت: در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به پاکستان در سال 2016، تفاهم نامه مشترک بین دو کشور امضا شد که در دیدار امروز در خصوص نحوه اجرای مفاد این تفاهم نامه نیز بحث و تبادل نظر شد.

وی ادامه داد: همچنین در این دیدار در خصوص توسعه همکاری‌های مرزی برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های بین دو کشور گفت‌وگو کردیم، از اینرو می‌توانیم از تجربیات یکدیگر نیز در این مورد استفاده کینم.

وی ابراز امیدواری کرد که همکاری دو کشور ایران و پاکستان به خصوص در بخش سلامت بیش از گذشته توسعه یابد.

وزیر بهداشت پاکستان تاکید کرد: اگر داروهایی که در پاکستان مورد استفاده قرار می‌گیرد، با قیمت مناسب تر از سوی ایران صادر شوند، آماده ایم که در این خصوص همکاری خود را با طرف ایرانی افزایش دهیم.

'سائره افضل تارر' همچنین از سازمان جهانی بهداشت به عنواون سازمان بین المللی برای افزایش همکاری دو جانبه و چند جانبه کشورها یاد کرد و افزود: ایران، عراق، افغانستان و پاکستان از اعضای فعال این سازمان هستند و باید اقدامات خاصی برای بهبود و افزایش همکاری چندجانبه پیگیری کنند.

دبیر شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در پایان سخنانش گفت: بزودی هیات اجرایی و علمی عازم ایران می شود تا در خصوص توانمندی‌های دو کشور در بخش بهداشت و درمان تبادل نظر شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشورمان (دوشنبه) به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد.

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت کشورمان در این سفر ضمن سخنرانی در نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، با تنی چند از مسئولان دیگر کشورها دیدار و گفت و گو می‌کند.

۱۳۹۶/۷/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: