نسخه چاپی

عادل الجبیر: هزاران ائمه "تندرو"ی مساجد را اخراج كردیم!

به گزارش نما - ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه عربستان با اشاره به همکاری کشورش با مسکو در مبارزه با تروریسم، پیش‌بینی کرد تحریم‌های اروپایی و آمریکایی علیه روسیه در آینده‌ای نزدیک لغو شود.

به نوشته روزنامه عربستانی "عکاظ"، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ۲۴ روسیه ضمن اشاره به اخراج هزاران تن از ائمه افراطی از مساجد تصریح کرد اجازه تبلیغ ایدوئولوژی‌های افراطی را نمی‌دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی عربستان تاکید کرد: برخورد ما با این مسأله بسیار قاطعانه است و باید نظام آموزشی به منظور تضمین دوری از امکان سوء تفسیر از متون‌ کتب جدید و به روز شود.

این روزنامه عربستانی همچنین نوشت که عادل الجبیر در این مصاحبه قطر را به حمایت مالی از تروریسم و تلاش برای دخالت در امور کشورهای دیگر متهم کرد.

وی همچنین تصریح کرد که ریاض با مسکو در راستای مبارزه با تروریسم همکاری دارد به ویژه این که تعداد زیادی از تندروهای دو کشور در صفوف داعش می‌جنگند.

عادل الجبیر افزود: داعش و تندروها عربستان و دیگر کشورها را تهدید می‌کند لذا ما اهتمام زیادی به همکاری با روسیه در این باره داریم.

وزیر خارجه عربستان همچنین در جریان این گفت‌وگو پیش‌بینی کرد تحریم‌های اروپایی و آمریکایی علیه روسیه در آینده‌ای نزدیک لغو شود.

۱۳۹۶/۷/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...