نسخه چاپی

پشت پرده اصلاحات صورت گرفته در عربستان و امارات در امور بانوان

زهره الهیان با تاكید بر اینكه زنانی كه به عنوان وزیر انتخاب می شوند قدرت تصمیم گیری زیادی ندارند عنوان كرد: كمك گرفتن زنان در عرصه قدرت با شرایط و نظام پادشاهی عربستان و امارات تنها یك استفاده ابزاری از زنان برای حفظ وجه و آبرو و ژست دموكراتیك در این كشورهاست.

به گزارش نما به نقل از شریان نیوز، زهره الهیان، دبیر اسبق کمیته حقوق بشر در ایران در خصوص اقداماتی که اخیراً عربستان و امارات برای زنان انجام داده و یا انتخاب 9 وزیر زن در امارات اظهار داشت: ماهیت ضد حقوق بشری نظام حاکم بر عربستان، در محافل بین المللی و جوامع حقوق بشری برای همه مشخص و آشکار شده است اما عربستان و کشورهای عربی تلاش می کنند با نوعی ظاهرسازی و اصلاحات ظاهری چهره مدافع حقوق بشر به ویژه حقوق زنان را برای خود بازسازی کند.

وی با بیان اینکه کشورهای عربی به دنبال یافتن جایگاهی در مجامع بین الملل هستند عنوان کرد: شرایط فعلی عربستان درمجامع بین الملل نوعی انزوا است که کشورهای منطقه و سایر کشورها نسبت به ماهیت تروریستی و اقدامات ضد حقوق بشری عربستان مطلع هستند و همین مساله منجر به منزوی شدن عربستان در عرصه بین الملل شده است.

دبیر اسبق کمیته حقوق بشر در ایران ضمن بیان این نکته که عربستان تلاش می کند از طریق اقداماتی نظیر خرج کردن دلارهای نفتی برای خود مقبولیت ایجاد کند گفت: ایجاد ظاهر دموکراتیک یکی دیگر از راهبرد های کشورهای عربی به ویژه عربستان برای پذیرفته شدن در جامعه جهانی است که در این راستا زنان وسیله ای هستند که عربستان به واسطه آنها تلاش می کند آبروی از دست رفته خود را در مجامع بین الملل بازسازی کند.

الهیان در ادامه افزود: جنایات امروز عربستان در یمن علیه مردم بیگناه به ویژه زنان و کودکان بر هیچ کس پوشیده نیست و صدای محافل حقوق بشری را بلند کرده است اما عربستان برای پوشاندن جنایات خود در یمن مجبور است که دست به اقدامات اصلاحاتی بزند؛ مقامات عربستانی با گرفتن ژست حقوق بشری به دنبال اصلاح دیدگاه بین الملل درباره کشور خود هستند.

وی با تاکید بر اینکه زنانی که به عنوان وزیر انتخاب می شوند قدرت تصمیم گیری زیادی ندارند عنوان کرد: کمک گرفتن زنان در عرصه قدرت با شرایط و نظام پادشاهی عربستان و امارات تنها یک استفاده ابزاری از زنان برای حفظ وجه و آبرو و ژست دموکراتیک در این کشورهاست.

۱۳۹۶/۸/۳


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...