نسخه چاپی

مشاور ترامپ: در متحد كردن منطقه علیه ایران پیشرفت داشتیم

مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریكا گفت: دولت ترامپ در متحد كردن كشورهای عربی و همراهی با اسرائیل علیه ایران پیشرفت چشمگیری داشته است.

به گزارش نما به نقل از ایسنا :واشنگتن پست، جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد رئیس‌جمهور آمریکا در اولین حضور عمومی، در نشست سالانه سابان در اندیشکده بروکینگز درباره مذاکرات صلح خاورمیانه میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها و در بخش‌هایی هم درباره ایران اظهارنظر کرد.

کوشنر روز یک‌شنبه با طرح ادعاهایی علیه کشورمان گفت: رئیس جمهور ترامپ معتقد است که بدون توقف تجاوزهای ایران و افراطگرایی مذاکرات صلح به پیش نخواهد رفت اما دولت در متحد کردن کشورهای منطقه مقابل ایران و تلاش برای مقابله با تجاوزگری این کشور پیشرفت چشم‌گیری داشته‌ است.

وی با اشاره به نشست سران کشورهای اسلامی در ریاض و حضور دونالد ترامپ در آن، گفت: کشورهای عربی به این نتیجه رسیده اند که دیگر اسرائیل دشمن آنها نیست و اکنون به ترتیب ایران، داعش و افراطگرایی دشمن آنها است.

جرد کوشنر ۳۶ ساله، سرمایه دار حوزه املاک و همسر ایوانکا ترامپ دختر بزرگ رئیس جمهور است و از زمان روی کار آمدن وی، به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری فعالیت می‌کند. وی از سوی ترامپ مامور پیگیری روند صلح خاورمیانه شده و تاکنون سفرهایی به منطقه نیز داشته است.

نشست سابان سالانه در اندیشکده بروکینگز با موضوع سیاست آمریکا در خاورمیانه برگزار می‌شود. این مرکز که پیشتر به نام سابان شناخته می شد،‌ متعلق به حییم سابان کارآفرین و تهیه‌کننده تلویزیونی اسرائیلی-آمریکایی است. وی حامی حزب دموکرات است و می گوید که دغدغه حفاظت از اسرائیل را دارد.

به گزارش ایسنا، آمریکا در حالی جمهوری اسلامی ایران را به اقدامات بی‌ثبات کننده در خاورمیانه متهم می‌کند که خود با سیاست‌های مداخله جویانه و جنگ طلبانه‌اش در خاورمیانه اصلی‌ترین عامل بی‌ثباتی و نا امنی در منطقه به شمار می‌آید. اما آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش تلاش می‌کنند ایران را برای این وضعیت مقصر جلوه دهند.

۱۳۹۶/۹/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...