نسخه چاپی

داورزنی: عجله‌ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم

عکس خبري -داورزني: عجله‌اي براي انتخاب سرمربي تيم ملي نداريم

رئیس فدراسیون والیبال ایران گفت: با توجه به اینكه هیات رئیسه معتقد است زمان كافی وجود دارد و بحث انتخاب سرمربی تیم ملی موضوع حساسی است، برای انتخاب گزینه نهایی عجله نداریم.

به گزارش نما، محمدرضا داورزنی درباره آخرین تصمیمات فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی، توضیح داد: با توجه به اینکه هفته گذشته جلسه هیات رئیسه را برگزار کردیم، بحث مفصلی در این مورد صورت گرفت که اعضای هیات رئیسه معتقد بودند به دلیل حساسیت موضوع، فدراسیون نباید برای انتخاب سرمربی تیم ملی عجله کند. به هر حال ما فرصت کافی داریم و مسابقه‌ای در این نزدیکی‌ها قرار نیست برگزار شود که نگران آماده نشدن تیم ملی برای شرکت در آن باشیم.

او ادامه داد: همه فعالیت‌های والیبال کشور از جمله تمرینات و مسابقات لیگ از شهریور ماه آغاز می‌شود. اگر قرار باشد مربی‌ فعالیت‌ها و بازیکنان داخلی والیبال ما را برای دعوت به اردوهای تیم ملی زیر نظر بگیرد، در بهترین حالت می‌تواند از شهریور ماه آغاز به کار کند پس فعلا زمان داریم. فدراسیون هم همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا مذاکرات و تحقیقاتش را درباره گزینه‌های داخلی و خارجی پیگیری کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

رئیس فدراسیون والیبال، در پاسخ به این سوال که آیا بحث مطرح شده مبنی بر داخلی بودن گزینه نهایی سرمربیگری تیم ملی صحت دارد؟ توضیح داد: ما اگر بخواهیم مربی خارجی بیاوریم حتما باید از مربیان طراز اول و باتجربه جهان باشد که تجربه المپیک و مسابقات قهرمانی جهان را دارد. مربیان درجه دو و سه پیشنهاد می‌شوند، اما فدراسیون نمی‌خواهد از چنین مربیانی استفاده کند. اگر مربی خارجی می‌خواهیم باید فراتر از مربیان داخلی ما باشد. با این وجود بله، بحث انتخاب مربی داخلی هم مطرح بوده و فدراسیون این گزینه‌ها را نیز در نظر دارد. البته تاکید می‌کنم که ما دنبال ترکیب مناسب از مربیان هستیم تا بتوانند به بهترین شکل مدیریت کرده و در المپیک نتیجه بگیرند. با توجه به اینکه هیات رئیسه تاکید دارد عجله‌ای در این مورد صورت نگیرد، فدراسیون در تلاش است بهترین گزینه را انتخاب کند.

*زمان شروع فعالیت سرمربی تیم ملی

پس از آن که داورزنی در نشست هم اندیشی با کارشناسان و پیشکسوتان والیبال اعلام کرد، سرمربی تیم ملی می‌تواند از فروردین ماه فعالیت خود را آغاز کند، صحبت‌هایی مبنی بر اینکه زمان کافی برای آماده سازی تیم ملی وجود نخواهد داشت مطرح شد. او در این مورد نیز تصریح کرد: متاسفانه این موضوع به اشتباه معنی شده است. اینکه گفته‌ایم از فرودین ماه شروع به فعالیت می‌کند، به معنی آن نیست که تا فروردین ماه نمی‌تواند نظارت و بررسی کند! مقصود این بود که قبل از فروردین ماه عملا نمی‌توان تمرینات و اردوهای تیم ملی را آغاز کرد و بعید است.

وی تاکید کرد: سرمربی تیم ملی حتما باید وضعیت تیم ملی ایران و حریفانش در المپیک را بررسی کند و لیگ داخل را زیر نظر داشته باشد. اگر المپیک مرداد ماه سال آینده برگزار شود مربی تیم ملی چه داخلی و چه خارجی باید شرایط والیبال و تیم ملی ایران و حریفانش را بررسی کند، پس منظور از اینکه گفته‌ایم فروردین ماه زمان آغاز فعالیت تیم ملی است، به معنی آن است که اردوهای ما از آن تاریخ قابل برگزاری است.

*مذاکرات مستقیم و غیر مستقیم ادامه دارد

داورزنی درباره شرایط انتخاب سرمربی جدید تیم ملی نیز توضح داد: یکی از مباحث مهم هدف و شرایطی است که برای انتخاب سرمربی موجود است. یکی این است که ما بخواهیم تنها ۶ ماه از یک مربی استفاده کنیم، و بحث دیگر اینکه بخواهیم به مدت ۴ سال با یک مربی همکاری کنیم، پس باید با بررسی تصمیمات هیات رئیسه تصمیم نهایی را بگیریم. ضمن اینکه مربی طراز اول در جهان خیلی زیاد نیست و تعدادشان محدود است. حال برخی از آن‌ها در شرایط فعلی با یکسری تیم‌ها قرارداد دارند و تعدادی هم بنا بر دلایلی نمی‌توانند در ایران حضور پیدا کنند. بنابراین فدراسیون مذاکرات مستقیم و غیر مستقیم خود را با در نظر گرفتن نظر هیات رئیسه انجام می‌دهد و اگر تصمیم نهایی گرفته شد، قطعا آن را علام خواهد کرد.

*بنده حاشیه ساز آیین نامه لیگ در حال تجدید نظر

در آیین نامه مسابقات لیگ برتر، بندی مبنی بر اینکه بجز تهران سایر شهرها نمی‌توانند دو تیم در لیگ داشته باشند وجود داشت که باعث به وجود ‌آمدن حواشی زیادی شد. او در این مورد نیز اظهار کرد: واقعیت این است که بند ذکر شده برای آیین نامه امسال نبود. این بند بخاطر مشکلات و بحران‌هایی که قبلا در برخی شهرستان‌ها ایجاد می‌شد تصویب شد. قبلا زمانی که برخی شهرستان‌ها دو تیم داشتند بخاطر مسائل زیرساختی بحران‌هایی پیش می‌آمد که این بند نوشته شد، اما در جلسه هیات رئیسه مطرح شده است تا در صورت صلاحدید اعضا اصلاح شود. این موضوع در حال تجدید نظر است و البته فعلا چیزی قطعی نیست.

*انتخاب سرمربی تیم ملی نوجوانان در گرو تصمیمات کنفدراسیون آسیا

داورزنی در مورد بلاتکلیف بودن وضعیت نیمکت تیم ملی نوجوانان نیز گفت: طبیعتا یکی از اصلی‌ترین اهداف فدراسیون توجه به رده‌های پایه است که نباید آن را فراموش کرد. ما مسابقاتی در سطح آسیا و جهان داریم که معمولا خرداد و تیر ماه برگزار می‌شد، اما الآن به آبان و آذر ماه موکول شده است، البته اگر برگزار شود! برای آماده سازی یک تیم در سطح نوجوانان حدودا ۸ تا ۱۲ هفته یعنی دو تا سه ماه زمان لازم است، اما فعلا برگزاری این مسابقات به صورت قطعی از سوی کنفدراسیون آسیا اعلام نشده است چون همه چیز به عادی شدن شرایط پروازها و میزبانی‌ها بستگی دارد.

او ادامه داد: کنفدراسیون آسیا همیشه ۲ ماه و نیم تا سه ماه قبل از هر رویداد میزبانی و برگزاری قطعی آن را به فدراسیون‌ها اعلام می‌کند که ما هم منتظر این موضوع هستیم. بلافاصله پس از اعلام کنفدراسیون آسیا در این مورد نیز تصمیم گیری می‌کنیم. همه ما قبول داریم که فعلا کرونا هست و باید با آن زندگی کرد، اما باید ببینیم شرایط لازم برای برگزاری مسابقات بین‌المللی از جمله پروازها فراهم خواهد بود یا خیر. حتی فدراسیون‌های جهانی هم در مورد برگزاری مسابقات منتظر تصمیمات سازمان بهداشت جهانی هستند پس ما نیز باید منتظر تصمیمات کنفدراسیون آسیا باشیم.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: در رده بزرگسالان و نوجوانان مشکلی برای برگزاری اردوها و آغاز فعالیت‌ها نداریم، اما موضوع در رده نوجوانان کمی حساس‌تر است. در رده بزرگسالان می‌توانیم ۳۰ نفر را به اردو دعوت کرده و ۱۴ بازیکن مد نظر خود را انتخاب ‌کنیم، اما در رده نوجوانان باید از همه استعدادهای خود بهره ببریم پس دو ماه و نیم قبل از برگزاری مسابقات می‌توان اردوها را آغازکرد تا بهترین نتیجه را به دست آوریم. با این وجود همه چیز به تصمیم کنفدراسیون آسیا بستگی دارد تا بتوانیم فعالیت خود را شروع کنیم. درست است که ورزش نباید در جهان متوقف شود، اما کرونا همچنان از کشور ما و جهان تلفات می‌گیرد پس باید بارعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌های ورزشی را آغاز کرد.

*منتفی شدن بحث بدهی کولاکوویچ

او در پاسخ به این سوال که بدهی کولاکوویچ تسویه شد؟ گفت: بله، همانطور که قول داده بودیم این موضوع حل شد و باید آن مشکل را منتفی شده دانست.

*مشکل بازنشستگی وجود ندارد

محمدرضا داورزنی در مورد آخرین وضعیت بازنشستگی خود نیز اظهار کرد: مشکل خاصی وجود ندارد و در خدمت والیبال کشور هستیم. هیچ موضوع خاصی نیست.

منبع: ایسنا

۱۳۹۹/۳/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...