نسخه چاپی

تكرار ادعاهای هوك علیه ایران در دیدار با وزیر اسرائیلی

عکس خبري -تکرار ادعاهاي هوک عليه ايران در ديدار با وزير اسرائيلي

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی طی دیدار با رئیس «كارگروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریكا، ضمن تقدیر از خروج واشنگتن از برجام، تهران را به نقض تحریم تسلیحاتی متهم كرد.
به گزارش نما، «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه با «برایان هوک» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران دیدار کرده و به اتهام‌پراکنی علیه تهران پرداخت.

اشکنازی در صفحه توئیتر خود نوشت: «از هوک به‌خاطر موضع شجاعانه آمریکا و برای نترسیدن از اجرای کار درست در متوقف کردن خطر فعالیت‌های هسته‌ای و منطقه‌ای ایران، تشکر کردم».

وی همچنین با متهم کردن ایران به نقض تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل، افزود: «[در آن دیدار] نگرانی‌های خود درباره تداوم نقض تحریم تسلیحاتی توسط ایران را به نماینده ویژه (هوک) تکرار کردم. ایران به حمایت و تسلیح گروه‌های نیابتی خود در منطقه، مخصوصا حزب‌الله و حماس، ادامه می‌دهد».

برایان هوک روز گذشته بعد از سفر اخیر خود به سه کشور عربی حوزه خلیج فارس، به فلسطین اشغالی سفر کرد تا درباره ایران با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار و رایزنی داشته باشد.

وی در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم به تکرار اتهام‌زنی‌ها علیه ایران پرداخته و گفت که «آمریکا و اسرائیل درباره ضرورت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اتفاق نظر دارند».

هوک همچنین در مصاحبه با شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «دولت ترامپ در حال تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بوده و روسیه و چین در صورتی که خواستار ثبات در خاورمیانه هستند باید همراهی کنند.»
منبع: فارس
ثبت: ۱۳۹۹/۴/۱۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: