نسخه چاپی

موشك‌های نقطه زن مقاومت؛ كابوس جدید اشغالگران

عکس خبري -موشک‌هاي نقطه زن مقاومت؛ کابوس جديد اشغالگران

آیا گروه‌های مقاومت در نوار غزه به موشك‌های نقطه زن و دقیق دست پیدا كرده‌اند؟این پرسش كابوس جدیدی است كه منابع نظامی و رسانه‌ای رژیم صهیونستی را به خود مشغول كرده است.

به گزارش نما، پایگاه اطلاع رسانی ناتسوه نت در تحلیلی در این رابطه نوشت : سخنگوی ارتش (رژیم صهیونیستی) از طرح دستیابی غزه به موشک های نقطه زن از در اواخر اکتبر 2019 سخن گفت در حالی که این پروژه از سال 2016 در حزب الله لبنان عملیاتی شده بود.


در ادامه این تحلیل آمده است : سخنگوی ارتش تا چه حد از میزان پیشرفت موشک های دقیق حماس اطلاع دارد ؟

آیا این پروژه به طور بالفعل آنگونه که می گوید یک طرح کوچک و پروژه ای محدود است ؟

تا چه حد این پروژه خطوط قرمز غیر قابل اغماض تل آویو را نقض کرده است ؟

آیا از خطوط قرمز عبور کرده و ما مجبور به واکنش به این گروه هستیم؟

از آن مهم تر آیا ما قادر به مقابله با موشک های دقیق در دور بعدی درگیری با نوار غزه خواهیم بود؟ یا آن که به دلیل نگرانی از هزینه های شلیک این موشک ها ما مجبور به عقب نشینی مجدد خواهیم شد؟

این پایگاه عبری زبان در ادامه با طرح پرسش های دیگری و با استناد به اطلاعات منتشر شده در رسانه های صهیونیستی درصدد پاسخ به این پرسش ها و ابهامات بر آمد .

بر این اساس رژیم اسرائیل تا چندی دیگر مجبور خواهد شد خطوط قرمزی را همانند آن چه برای شمال (فلسطین اشغالی) ترسیم کرده ترسیم کند تا شرایط برایش در آینده از این که هست بدتر نشود.

این مسئله را فرمانده منطقه جنوبی هم طی چند ماه اخیر بارها تکرار کرده و خبر داد ارتش باید خود را برای یک رویارویی دیگر با نوار غزه بانک اهدافمان را در این منطقه به روز رسانی کند.

در حالی که معاریو در گزارش هایی تاکید دارد حماس همچنان موشک های مجهز به دستگاه جهت یاب جی پی اس را در اختیار ندارد اما پایگاه واللا به نقل از منابع آگاه تاکید می کند دور بعدی از درگیری با نوار غزه به دلیل حمله به تسلیحات حماس شعله ور خواهد شد.

به نوشته ناتسوه نت ، در حالی که ما درگیر کرونا و جنگ سیاسی فیما بین خود بودیم حماس خود را برای جنگ بعدی و شکستن برتری ما آماده می کرد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۴/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: