نسخه چاپی

محسن علیزاده در گفتگو با خبرنگار نما:

نقدینگی بازار سرمایه باید به سوی تولید حمایت شود

عکس خبري - نقدينگي بازار سرمايه بايد به سوي توليد حمايت شود

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس تاكید كرد: بازار سرمایه حتما باید منجر به تولید شود نه آنكه باعث سفته بازی شود.

محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نما، درباره معاملات بورس بر مدار قرمز، گفت: ما بورس را هم یک فرصت طلایی می دانیم و هم معتقدیم اگر نتوانیم از این فرصت به معنی واقعی استفاده کنیم، یک تهدید جدی تلقی می شود.
وی با بیان اینکه مجلس یازدهم در راستای فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر تحقق«جهش تولید» همه تلاش خود را متمرکز کرده است تا از بازار سرمایه حمایت کند، افزود: ما به صورت تخصصی در کمیسیون اقتصادی، کلیه بازارها را رصد و گزارش های میدانی را دریافت می کنیم و در کمیسیون و در ذیل آن در کمیته بازار سرمایه به دنبال حمایت از بازار هستیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: بازار سرمایه، ابزار فوق العاده برای کنترل نقدینگی در کشور است از این رو اگر نتوانیم نقدینگی را در بازار، منطقی حفظ کنیم قطعا باید شاهد صف کشیدن مردم در صف های طولانی خرید ارز باشیم.
علیزاده با بیان اینکه اگر نقدینگی وارد بازار سرمایه شود و از آن به صورت منطقی و صحیح استفاده کنیم تا منجر به تولید شود، توانسته ایم در راستای «جهش تولید» گام های بسیار خوب و بلند برداریم، اظهار داشت: البته با اتفاقاتی که در بازار سرمایه شکل گرفته است، خروج سرمایه از این بازار زنگ خطر است چرا که منجر به افزایش نرخ ارز می شود.
وی گفت: افزایش نرخ ارز هم یعنی خالی شدن هر چه بیشتر سفرهای مردم و گرانی ها در همه کالاهای اساسی که در نهایت می تواند آسیب های جدی به پیکیره اقتصاد کشور وارد کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: بازار سرمایه حتما باید منجر به تولید شود نه آنکه باعث سفته بازی شود.
علیزاده خروج سرمایه مردم از بازار سرمایه را نظر معاندان، منافقین و دشمنان دانست تاکید کرد: اگر ما نتوانیم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم با دست خودمان باعث می شویم در اتفاق صورت گرفته در بازار بورس، دشمن از آب گل آلود ماهی بگیرد.
وی تاکید کرد: مجلس یازدهم نیز تا به امروز تلاش هایی درخصوص بازار سرمایه داشته است و در همین راستا اولین لایحه ای که مجلس اجازه داد، دو فوریت آن تصویب شود لایحه افزایش شرکت های بورس از محل ثبت سهام بود که در همان روزهای ابتدایی مجلس مطرح و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرد و این نشان دهنده آن است عزم مجلس یازدهم در حمایت از فعالیت بازار سرمایه جدی است و اساسا رویکرد مجلس فعلی در این حوزه نسبت به ادوار گذشته تفاوت های بسیاری دارد.

ثبت: ۱۳۹۹/۶/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...