نسخه چاپی

ارزش معاملات انجم شده در بورس و فرابورس

عکس خبري -ارزش معاملات انجم شده در بورس و فرابورس

ارزش معاملات بازار امروز بورس و فرابورس با افزایشی خیره كننده به نزدیكی ۲۴ هزار میلیارد تومان قرار گرفت و حجم معاملات دو بازار نیز بیش از ۲۴ میلیارد سهم بود.

به گزارش نما، بازار سرمایه در اولین روز هفته با اقبال سهامداران مواجه بود به طوری که شاخص تا دقایق پایانی بازار نزدیک ۲۸ هزار واحد افزایش یافت اما در دقایق پایانی با افزایش عرضه‌ها در بازار شاخص کل بورس با ۲۱ هزار واحد افزایش به کار خود پایان داد. ابلاغ شیوه‌نامه ساماندهی زنجیره فولاد اگرچه دوقلوهای معدنی را به سقف چسباند اما این اتفاق به مذاق فلزی‌ها خوش نیامد و امروز اکثر نمادهای فلزی در بیشترین دقایق بازار در محدوده قرمز معامله شدند. بازگشایی وتجارت و افزایش بیش از ۷ درصدی قیمت سهام این شرکت نیز از جمله اتفاقات بازار امروز بود. حجم و ارزش معاملات بازار بورسر و فرابورس امروز نیز به مانند روزهای قبل خیره‌کننده بود به طوری که ارزش معاملات در آستانه ۲۴ هزار میلیارد تومان قرار گرفت.


در میان صنایع نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات از آن گروه خودرو بود. در میان صنایع خودرویی حدود ۸ میلیارد و ۶۳۱ میلیون سهم جابجا شد که از این میزان نزدیک به ۷ میلیارد سهم از آن دو نماد خودرو و خساپا بود. ارزش معاملات امروز گروه خودرو بیش از ۳۶۰۰ میلیارد تومان بود. گروه بانکی با جابجایی ۴ میلیارد و ۸۸۲ میلیون سهم رده دوم بیشترین حجم معاملات را از آن خود کرد و صنایع چند رشته‌ای نیز با جابجایی ۱ میلیارد و ۳۸ میلیون سهم رده سوم بیشترین جابجایی سهم را به خود اختصاص دادند. همچنین گروه چند رشته‌ای بعد از گروه خودرو با ۲۸۰۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را داشت و گروه بانکی با بیش از ۱۸۶۰ میلیارد تومان در رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات ایستاد.

بازار بورس امروز شاهد نزدیک به دو میلیون معامله بود که در این معاملات نزدیک ۲۱ میلیارد سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار بورس ۱۸۳۰۰ میلیارد تومان بود. نمادهای فملی، شستا، کگل و شپنا بیشترین تاثیر را بر صعود شاخص گذاشتند.

در بازار فرابورس که کار خود را با افت ۵ واحدی به پایان رساند، نیز امروز ۸۰۷ هزار و ۸۲ معامله انجام شد و در این معاملات ۳ میلیارد و ۵۳۵ میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات فرابورس امروز ۵۵۰۰ میلیارد تومان بود. نمادهای آریا، هرمز، وسپهر و وهور بیشترین تاثیر منفی و دو نماد دی و شگویا نیز بیشترین اثر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

منبع:بااقتصاد

۱۳۹۹/۹/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: