نسخه چاپی

برنی سندرز: ترامپ دموكراسی را در آمریكا نابود كرد

عکس خبري -برني سندرز: ترامپ دموکراسي را در آمريکا نابود کرد

سناتور دموكرات ایالت ورمونت آمریكا در مصاحبه‌ای رادیویی، رئیس‌جمهور فعلی آمریكا را «اقتدارگرا» خواند و از عملكرد هم‌حزبی‌های خود نیز انتقاد كرد.

به گزارش نما، «برنی سندرز»، سناتور دموکرات ایالت ورمونت در مصاحبه‌ای با یک برنامه رادیویی بشدت از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا انتقاد کرد و وی را «اقتدارگرا» خواند.


به نوشته پایگاه روزنامه «هافینگتون پست»، سندرز در پاسخ به این پرسش که آیا اغراق نیست گفته شود که ترامپ فاشیست است گفت: «اغراق نیست بگوییم که دونالد ترامپ یک اقتدارگرا است که به دموکراسی اعتقادی ندارد».

برنی سندرز که یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ است به تعداد آرایی که وی با وجود این مسئله در انتخابات کسب کرده اشاره کرد و بخشی از دلیل آن را عملکرد حزب دموکرات دانست.

سندرز در این خصوص گفت: «سیاستمدارانی که مخالف ترامپ هستند باید بپرسند که چرا رئیس‌جمهور با این وجود بیش از ۷۳ میلیون رأی را در انتخابات سوم نوامبر کسب کرد».

وی افزود: «من مطمئن هستم که بسیاری از همکاران دموکراتم با من موافق نیستند، اما این [تعداد رأی ترامپ] تصویری از حزب دموکرات را نشان می‌دهد، زیرا من فکر می‌کنم اگر شما با بسیاری از آنان (یعنی) مردم طبقه کارگری که به ترامپ رأی دادند صحبت کنید، آنها خواهند گفت: البته که ما می‌دانیم ترامپ دروغگوست، اما حداقل این کار یا آن کار را انجام می‌دهد، کاری که دموکرات‌ها انجام نمی‌دهند.»

سناتور ایالت ورمونت در ادامه با لحنی انتقادآمیز از هم‌حزبی‌های خود خواست که مردم مختلف آمریکا را در کنار یکدیگر بیاورند و این مردم را متقاعد کنند که از دولتی حمایت کنند که منافع کشور را نمایان کند نه اینکه با رنگ پوست و محل تولد و دیگر جهت‌گیری‌ها بین آنها اختلاف وجود داشته باشد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا با کسب بیش از ۸۰ میلیون رأی مردمی در انتخابات ریاست‌جمهوری، پیروز اعلام شد.

مجمع گزینندگان در سراسر ایالات متحده نیز هفته گذشته پیروزی جو بایدن را با ۳۰۶ رأی الکترال رسماً تأیید کردند.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

با این وجود دونالد ترامپ و تیم او از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است، مطرح کرده است اما این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۹/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...