نسخه چاپی

آزادی خواه: به كلیات رای دهید تا لایحه به دولت بازنگردد

عکس خبري -آزادي خواه: به کليات راي دهيد تا لايحه به دولت بازنگردد

یك عضو هیات رییسه كمیسیون كشاورزی مجلس ضمن موافقت با كلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰، گفت: من مخالف لایحه بودجه دولت و موافق لایحه بودجه كمیسیون تلفیق هستم، اگر كلیات رد شود لایحه به دولت باز می گردد، آیا به اصلاحات دولت امیدی دارید؟

به گزارش نما ،احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر در مجلس در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی گفت: من و خیلی از همکاران مخالف لایحه بودجه دولت هستیم، اما موافقت ما با خروجی کمیسیون تلفیق است، در حوزه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید بگویم با همین نرخ ارز در حوزه نهاده های دامی بلوا در کشور ایجاد شد، قیمت مرغ را تا ۳۵ هزارتومان افزایش دادند، نتیجه ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب مردم رفت یا به جیب وارد کننده؟

وی افزود: مخالفین محترم، شما که به لایحه دولت اعتراض داشتید چگونه می خواهید لایحه تلفیق را رد کنید و مجددا لایحه را برای اصلاح به دولت بدهید؟ به اصلاحات دولت امیدی دارید؟ یا لایحه به دولت بازگردانده می شود یا همین مجلس باید علاجی کند، دولت نمی تواند اتفاق جدیدی ایجاد کند، سال های گذشته تجربه داشتیم مجلس می تواند در سال بودجه را اصلاح کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس عنوان کرد: آن دسته از همکاران که سابقه کار اجرایی دارند می دانند ۳ دوازدهم به معنای تعطیلی کل پروژه های عمرانی کشور و شرطی کردن کشور است، ۳ دوازدهم یعنی فقط پرداخت حقوق و مزایا و فصل دوم بودجه، دولت بعدی تا بر سرکار بیاید فرصت ارائه لایحه بودجه ندارند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: ۲۰۰ هزار رقم اعتبار پنهان توسط کمیسیون تلفیق در این لایحه شفاف سازی شده است، این لایحه ۳۲ هزارمیلیارد تومان به تولید،۲۰ هزارمیلیارد تومان به محرومین و ۱۲ هزارمیلیارد تومان به مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی اختصاص داده است، اگر بخواهیم کلیات را رد کنیم تمام این موارد کان لم یکن می شود.

آزادی خواه در پایان اضافه کرد: من موافق کلیات لایحه بودجه دولت نیستم، اعضای کمیسیون تلفیق یک ماه تمام تلاش کردند و نمایندگان دیگر کمیسیون ها زحمت کشیدند و حال خروجی کمیسیون تلفیق در مقابل ما است نه خروجی دولت، وابستگی بودجه به نفت بیش از ۴۰ درصد در خروجی کمیسیون تلفیق کاهش پیدا کرده است، این یعنی توجه به اصلاح ساختار بودجه مورد نظر مقام معظم رهبری، منابع درامدی و مصارف مبتنی بر شرایط کشور همین است، اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است اگر کلیات بودجه رای آورد مقدمه ای خواهد بود برای سال ۱۴۰۱ تا با عزم راسخ تری آنچه نیتمان است اجرا خواهیم کرد.
ایسنا

۱۳۹۹/۱۱/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: