نسخه چاپی

آمریكا به ائتلاف سعودی برای كشتار یمنی‌ها چراغ سبز نشان داد

عکس خبري -آمريکا به ائتلاف سعودي براي کشتار يمني‌ها چراغ سبز نشان داد

رئیس كمیته عالی انقلاب یمن با اشاره به حمایت های واشنگتن از متجاوزان سعودی، گفت: ایالات متحده آمریكا به ائتلاف سعودی برای كشتار یمنی ها چراغ سبز نشان داد.به گزارش نما به نقل از العهد، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن بار دیگر حمایت‌های ایالات متحده آمریکا از متجاوزان سعودی را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص با اشاره به حمایت‌های واشنگتن از متجاوزان سعودی، گفت: ایالات متحده آمریکا به ائتلاف سعودی برای کشتار یمنی‌ها چراغ سبز نشان داد. الحوثی افزود: «بایدن» یکی از شرکای اوباما، رئیس جمهور اسبق آمریاک بود و در همان زمان آمریکایی‌ها حمایت خود از ائتلاف سعودی را اعلام کردند.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اینکه برخی می‌گویند باید به آمریکایی‌ها اعتماد کنیم، سخن درستی نیست. اعتماد به آمریکا بر مبنای صحبت‌هایی که سران واشنگتن مطرح می‌کنند، حاصل نمی‌شود. این اعتماد پس از برداشتن گام‌های عملی توسط آنها به وجود خواهد آمد.

الحوثی همچنین یادآور شد: تاکنون شاهد هیچگونه اقدام عملی و قاطعی از سوی آمریکایی‌ها برای پایان بخشیدن به جنگ یمن نبوده ایم. اگر قرار باشد ما بر سَر میز مذاکره بنشینیم، باید شاهد اقدامات عملی از سوی طرف مقابل باشیم؛ چیزی که تاکنون رخ نداده است.

اظهارات الحوثی درخصوص مواضع اخیر واشنگتن در قبال یمن درحالی مطرح شد که روز گذشته «تیموتی لیندرکینگ»، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن بدون اشاره به لزوم توقف جنایت‌های سعودی، در سخنانی اعلام کرد: طرح آتش‌بس را به انصارالله ارائه کردیم.

نماینده آمریکا در امور یمن در این باره ادعا کرد: واشنگتن تأمین بودجه کمک رسانی به شمال یمن را ازسرگرفته است! طرح آتش بس برای پرداختن به وضعیت انسانی وخیم در یمن تنظیم و ارائه شده است! هر وقت که حوثی ها آماده مذاکره باشند، به منطقه خواهم آمد.

وی با اذعان به قدرت و نفوذ انکارناپذیر نیروهای انصارالله یمن اضافه کرد: ما منتظر پاسخ یمنی‌ها به طرح آتش بس ارائه شده خواهیم بود. حوثی‌ها در یمن نقش تعیین کننده‌ای دارند به نحوی که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۱۲/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: