نسخه چاپی

كلاهبرداری مادر و دختر به خاطر ارثیه

کلاهبرداري مادر و دختر به خاطر ارثيه

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مادر و دختری خبر داد كه برای رسیدن به ارث بیشتر، بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال كلاهبرداری كرده بودند.

به گزارش نما ، سرهنگ کارآگاه "علی فرخ پور"  بیان داشت: بیست و ششم بهمن ماه سال گذشته مردی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران مراجعه کرد و اظهار داشت، پدرم  مالک کارخانه صندلی سازی  بوده  و مدتی است که  فوت  کرده و از ایشان اموال زیادی باقی مانده است.

وی عنوان کرد: شاکی ادامه داد به تازگی متوجه شدم که مادرم با همکاری خواهرم با استفاده از اسناد عادی و رسمی صوری و یا باطل شده  پلاک ثبتی ملک  پدری ام را که در تهران پارس واقع بوده به نام خود منتقل کرده و خواهرم نیز خودروی پدرم را فروخته است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران ابزار داشت: در بررسی کارآگاهان به دست آمد که همسر متوفی با همکاری کارمند دفتر خانه ای با استفاده از سند وکالت نامه رسمی که بعد از فوت متوفی باطل شده است ملک  متوفی را به نام خود منتقل کرده و همچنین دختر متوفی با تنظیم قولنامه صوری خودروی متوفی را فروخته است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در اثنی بررسی های کارآگاهان مشخص شد که کارخانه صندلی سازی متوفی نیز به همین شیوه به نام همسر وی منتقل شده است، ادامه داد: نتیجه تحقیقات کارآگاهان به مرجع قضائی منعکس و دستگیری متهمان و همدستانشان اخذ و آنها در مخفیگاهشان دستگیر شدند. 

وی  اظهار کرد:  در این رابطه ۴ متهم دستگیر و  کارشناسان ارزش ریال اموال کلاهبرداری شده را بیش از  ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

به گفته سرهنگ فرخ پور متهمان انگیزه خود را از ارتکاب کلاهبرداری، رسیدن به اموال بیشتری از ماترک متوفی اعلام کردند.

پلیس

۱۴۰۰/۳/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: