نسخه چاپی

انتقال ۵۰ هزار سرباز هندی به مرز چین

انتقال ?? هزار سرباز هندي به مرز چين

گزارش ها حاكی است هند در یك تغییر تاریخی به سمت وضعیت «دفاع تهاجمی» علیه دومین اقتصاد بزرگ جهان، حداقل ۵۰ هزار سرباز خود را به مرز چین منتقل كرده است.

                                   

به گزارش نما، در چهار ماه گذشته طبق گفته چهار نفر از افراد مطلع، هند نیروها و اسکادران های جنگنده خود را به سه منطقه مشخص در امتداد مرز با چین منتقل کرده است. در مجموع، هند اکنون حدود ۲۰۰ هزار سرباز در مرزها دارد، دو نفر از این افراد مطلع به ژاپن تایمز گفته اند که تعداد سربازان هندی بیش از ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

گزارش می افزاید: اگرچه دو کشور در سال ۱۹۶۲ در هیمالیا درگیر شدند اما از زمان خروج انگلیس از شبه قاره، تمرکز استراتژیک هند در درجه اول پاکستان بوده است. با این وجود، از زمان مرگبارترین جنگ هند و چین در دهه های گذشته، دولت نخست وزیر نارندرا مودی سعی در کاهش تنش با اسلام آباد داشته و تمرکز خود را مقابله با پکن قرار داده است.

 

یک کارشناس به این رسانه ژاپنی گفته است: انتقال مجدد سربازان هندی به مرز مشترک با چین، به فرماندهان هندی امکان می دهد در صورت لزوم در استراتژی موسوم به "دفاع تهاجمی" گزینه های بیشتری برای حمله و تصرف قلمرو چین داشته باشند.

 

گزارش می افزاید: در حالی که مشخص نیست چین چه تعداد نیرو در مرز دارد، هند دریافته است که ارتش آزادیبخش خلق چین اخیراً نیروهای بیشتری را از تبت به فرماندهی نظامی سین کیانگ منتقل کرده که مسئول گشت زنی در مناطق مورد مناقشه در امتداد هیمالیا است.

 

دو فرد مطلع دیگر به ژاپن تایمز گفته اند چین ساختمان ها، پناهگاه های ضد بمب و فرودگاه های جدیدی را برای اسکان هواپیماهای جنگنده در مرز مورد اختلاف خود با هند در تبت ایجاد کرده است. آنها افزودند که پکن همچنین در چند ماه گذشته توپخانه دوربرد، تانک، موشک و جنگنده های دو موتوره به توانمندی های خود در مرز اضافه کرده است.

 

هند و چین به عنوان دو کشور دارای قدرت هسته‌ای از ماه آوریل سال گذشته در منطقه هیمالیای غربی دچار اختلاف شده و از آن زمان تا کنون نیروهای خود را در طول نوار مرزی ۳۸۰۰ کیلومتری منطقه تقویت کرده اند.

 

دو کشور بعد از نبرد سال ۱۹۶۲ تاکنون نتوانسته اند اختلافات مرزی خود را حل و فصل کنند. هر دو ادعا می کنند هزاران کیلومتر از قلمرو آنها در کنترل یکدیگر است.

 

منبع: نورنیوز

۱۴۰۰/۴/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: