نسخه چاپی

نقره داغ شدن ۵۷۵۰ راننده پلاك مخدوش

عکس خبري -نقره داغ شدن ???? راننده پلاک مخدوش

جانشین پلیس راهور پایتخت گفت: در ۵ ماهه سال جاری در حوزه تخلفات پلاك ۲۲۸۰۳۶ مورد اعمال قانون صورت گرفته كه ۵۷۵۰ دستگاه خودرو به پاركینگ منتقل شدند.


به گزارش نما، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور جانشین پلیس راهور تهران بزرگ به اقدامات پلیس راهور در بحث برخورد با تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک اشاره و اظهار داشت: در ۵ ماهه سال جاری ۲۲۸۰۳۶ مورد اعمال قانون مربوط به تخلفات پلاک صورت گرفته و ۵۷۵۰ مورد خودرو نیز به همین خاطر در پارکینگ متوقف شدند.

وی به آمار اعمال قانون و توقیف خودروها در پی تخلفات پلاک در سال های گذشته پرداخت و گفت: در اسفند سال ۱۳۹۸ با شروع شیوع ویروس کرونا ۳۳۰۳۰۷ مورد اعمال قانون و در مجموع سال ۱۳۹۸ ، ۱۳۸۳۷ مورد دستگاه خودرو متوقف و به پارکینگ دلالت داده شد.

سرهنگ موسوی پور تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ که بحث کرونا مطرح شد و به انگیزه تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک اضافه شد ۵۷۲۵۸۷ مورد اعمال قانون تخلفات پلاک را شاهد بودیم که نزدیک به ۷۳ درصد افزایش برخورد بااین تخلف و اعمال قانون و توقیف ۱۷۷۱۹ دستگاه خودرو نیز را بدنبال داشت که در این خصوص ۲۸ درصد افزایش توقیف در پارکینگ را داشته ایم .

وی گفت: این آمار نشان می‌دهد که در بحث افزایش انگیزه ارتکاب به این نوع جرم و تخلف در بحث محدودیت های کرونایی که در سال ۹۹ ایجاد شد تخلفات نیز بیشتر شد.

جانشین پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه در محدوده‌های ورودی به طرح ترافیک و محدوده کاهش آلودگی هوا ، قبل و بعد از دوربین آن تیم پلیس مستقر بوده و در بزرگراهها و شب هنگام نیز تیم های پلیس راهور تهران بزرگ مستقر هستند اعلام کرد: در ۵ ماهه سال جاری در راستای برخورد با تخلفات ۱۴۳۸ مورد توقیف در شب داشته ایم.

سرهنگ موسوی پور گفت: برخی از پوشش پلاک‌ها می‌تواند در محل رفع اثرشود مانند راننده ای که پارچه‌ای چسبانده، وانتی که سپر را روی پلاک آورده و یا راننده ای که صندوق را بالا برده است که پوشش پلاک اطلاق می شود که قابل رفع اثر در محل بوده که بعد از اعمال قانون و توجیه از محل خارج می‌روند.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این مطلب که مخدوشی پلاک جرم محسوب می شود تصریح کرد: در مواردی مانند اینکه مثلا عدد ۲ را ۳ کرده جزو حالتی است که باید راننده متخلف خلافی خودرویی که عدد پلاکش را مثل آن کرده را نیز باید پرداخت کند یعنی خلافی دو خودرو را باید بگیرد و تسویه حساب انجام داده و بعد اقدامات بعدی برای ترخیص خودرو انجام می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برای مخدوشی پلاک پرونده تشکیل شده و به مراجع قضایی معرفی می شوند خاطرنشان کرد: تصاویری که از طریق دوربین های پلاک خوان توسط شهرداری به پلیس ارسال می‌شود توسط در واحد اجراییات با دسترسی به سامانه های پلیسی بررسی و اصالت پلاک سنجیده شده و ضمن ثبت شکایت و منع خدمات، باید به پارکینگ رفته و بعد از پاسخ مقام محترم قضایی و تسویه خلافی نسبت به ترخیص اقدام شود.
منبع: فارس

۱۴۰۰/۶/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: