نسخه چاپی

كاهش بهای نفت خام در بازار‌های جهانی

عکس خبري -کاهش بهاي نفت خام در بازار‌هاي جهاني

پس از آن كه چین اعلام كرد ذخایر بنزین و گازوئیل خود را در جهت افزایش عرضه روانه بازار می‌كند، قیمت طلای سیاه كاهش یافت.به گزارش نما، اداره ملی غذا و ذخایر استراتژیک چین روز گذشته اعلام کرد: پکن در نظر دارد به منظور افزایش عرضه در بازارهای فرآورده‌های نفتی ذخایر بنزین و گازوئیل خود را آزاد کند. همین موضوع باعث کاهش بهای طلای سیاه در بازار انرژی شد.

بر این اساس، بهای معاملات آتی نفت برنت دریای شمال با ۰.۲ درصد کاهش به ۸۳ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۰.۴ درصد کاهش، ۸۳ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه داد و ستد شد. این شاخص نفتی روز جمعه حدود ۷۶ سنت افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود.

قرار است نشست آتی اوپک پلاس در ۴ نوامبر (سه روز دیگر) برگزار شود. سرمایه گذاران بازارهای نفت و گاز ترجیح دادند فعلاً موقعیت‌های خرید و فروش خود را کاهش دهند. تحلیلگران می‌گویند سرمایه گذاران بازارهای نفتی فعلاً در حال تعدیل موقعیت‌های معاملاتی خود در پی اعلام آزادسازی ذخایر بنزین و گازوئیل چین و نیز نشست آتی اوپک پلاس هستند.

کارشناسان بازار انرژی می گویند اعضای اوپک پلاس ممکن است به برنامه خود برای افزایش ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز برای عرضه در بازارهای جهانی پایبند بمانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴۰۰/۸/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...