نسخه چاپی

احتمال قتل در پرونده مرگ جوینده گنج

عکس خبري -احتمال قتل در پرونده مرگ جوينده گنج

همزمان با كشف جسد پسر جوانی كه جوینده گنج و زیرخاكی بود خانواده وی مدعی شدند پسرشان به دست دو شریكش به قتل رسیده است.

به گزارش نما، چند روز قبل پیکر بی‌جان پسر موتورسواری در خیابان پیدا شد و شواهد نشان می‌داد بر اثر تصادف جان خود را از دست داده است. با اعلام موضوع به بازپرس حبیب‌الله صادقی درتحقیقات مشخص شد که امیر حسین ۳۱ ساله چندین برگه کپی که به نظر نقشه گنج بود همراه داشته است.

جسد به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد و با انجام آزمایشات از سوی متخصصان پزشکی قانونی علت مرگ شکستگی جمجمه و خونریزی اعلام شد.در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، خانواده امیرحسین به دادسرا رفته و مدعی شدند که او به قتل رسیده است.

همسر امیرحسین گفت: همسرم در کار زیر خاکی و عتیقه و گنج بود. او دو شریک دیگر داشت که هر چند وقت یکبار با به‌دست آوردن نقشه گنجی؛ راهی محل مورد نظر شده و پس از حفاری گنج را به‌دست می‌آوردند. در این مدت هر گنج و زیرخاکی که به‌دست می‌آمد، دست دو همدست امیرحسین می‌ماند.

دفعه آخری که برای حفاری رفتند، زیرخاکی که به‌دست آمده را امیرحسین برداشته بود و به آنها گفته بود چندین بار زیرخاکی دست شما بوده و این بار دست من باشد تا مشتری پیدا کنیم. آنها هم ظاهراً قبول کرده بودند اما دو روز قبل از اینکه امیرحسین تصادف کند دو شریکش به سراغ او آمدند و مدام سؤال می‌کردند که چه ساعتی از خانه خارج می‌شوی و کی برمی گردی؟ دو روز بعد امیرحسین در حالی که کلاه کاسکت به سر داشت تصادف کرد. اما می‌گویند علت مرگ او شکستگی جمجمه بوده است. ما فکر می‌کنیم او را به قتل رسانده‌اند.

با شکایت خانواده امیرحسین؛ بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور بازداشت دو شریک او و تحقیقات تکمیلی را صادر کرد.
منبع: روزنامه ایران

۱۴۰۰/۹/۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: