نسخه چاپی

چند نفر برای دریافت مسكن ثبت‌نام كرده‌اند؟

عکس خبري -چند نفر براي دريافت مسکن ثبت‌نام کرده‌اند؟

عضو كمیسیون عمران در مجلس گفت: سامانه‌ای برای ثبت‌نام افراد در قانون جهش تولید مسكن پیش‌بینی شده كه تاكنون بیش از یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در این سامانه ثبت‌ نام كرده‌اند.

به گزارش نما، اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن از سوی دولت، گفت: سامانه‌ای برای ثبت‌نام افراد پیش‌بینی شده که تاکنون بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در این سامانه ثبت‌ نام کرده‌اند.


وی با بیان اینکه برخی از شهرها را در سامانه برای ثبت‌نام قرار نداده‌اند که این موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است، افزود: باید وزارت کشور ثبت‌نام را برای همه کشور اعلام می‌کرد و پس از آن آماری به دستشان می‌رسید که در هر منطقه چه میزان مسکن لازم است و نیازسنجی در این زمینه انجام می‌شد.

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اینکه وزارت راه‌و شهرسازی باید امکان ثبت‌نام در همه شهرها را فراهم کند، افزود: نکته دیگری که باید وزارت راه به آن توجه کند این است که به ثبت‌نام کنندگان اجازه تغییر شهر را نیز بدهد.

عضو شورای عالی مسکن با اعلام اینکه در آخرین گزارشی که وزارت راه و شهرسازی به کمیسیون عمران ارائه کرد مشخص شده که در حال تخصیص زمین به ساخت مسکن هستند، اظهار داشت: البته در کمیسیون عمران جلساتی را با وزیر راه خواهیم داشت تا جزئیات بیشتری از اقداماتی که در این زمینه انجام شده به مجلس ارائه کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وزارت راه نیز باید درباره نحوه مکان‌یابی و تخصیص زمین به متقاضیان و روند پیشرفت کار به مردم گزارشاتی را ارائه کند.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۱۰/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...