نسخه چاپی

در سخنانی؛

رئیس‌جمهور آمریكا خواستار تغییر فرایند رای‌گیری در كنگره شد

عکس خبري -رئيس‌جمهور آمريکا خواستار تغيير فرايند راي‌گيري در کنگره شد

رئیس جمهور آمریكا با دفاع از لایحه تغییر فرایند رای گیری در سنا؛ خواستار تصویب این لایحه به عنوان قانون شد.

به گزارش نمابه نقل از اسپوتنیک، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا گفته است که از تصویب قانون اصلاحات رأی گیری در کنگره به منظور تغییر قوانین کلیدی سنا حمایت می‌کند.

بایدن برای حمایت از لایحه اصلاحات رأی گیری کنگره که مستلزم حذف رویه‌ای به نام «فیلیباستر» است مورد انتقاد قرار دارد. فیلیباستر به یک حزب اقلیت اجازه می‌دهد قانون را بی اثر کند.
بایدن روز سه‌شنبه در جریان سخنرانی در جورجیا گفت: «سنای ایالات متحده، که به‌عنوان بزرگ‌ترین نهاد مشورتی در جهان طراحی شده است، پوسته‌ای قدیمی شده است و به عنوان یک نهادگرا، معتقدم که تهدید دموکراسی ما آنقدر جدی است که ما باید راهی برای تصویب لوایح مربوط به اصلاحات حق رأی را پیدا کنیم. بگذارید اکثریت پیروز شود و ما هیچ گزینه‌ای جز تغییر قوانین رأی گیری سنا نداریم.»

بایدن در ادامه گفت که تغییر قوانین سنا برای محافظت از دموکراسی و جلوگیری از فعالیت اقلیتی از سناتورها در زمینه حق رأی، از جمله اجازه دادن به لوایح مربوط به حق رأی با اکثریت ساده ضروری است.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه قانون فیلیباستر در سال گذشته ۱۵۴ بار مورد استفاده قرار گرفت، گفت که از این قانون سو استفاده شده است.

جمهوری خواهان از لوایح پیشنهادی اصلاح فرایند رأی گیری در سنا به عنوان تلاشی از سوی دموکرات‌ها برای فدرال کردن انتخابات در آمریکا و تضمین قابل توجه شانس آنها برای پیروزی در انتخابات نام برده و این اقدام را مورد انتقاد قرار داده‌اند.
منبع: مهر

۱۴۰۰/۱۰/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...