نسخه چاپی

كاهش ۲۶ درصدی فوتی‌ها در نوروز ۱۴۰۱

عکس خبري -کاهش ?? درصدي فوتي‌ها در نوروز ????

معاون اجتماعی پلیس راهور از كاهش ۲۶درصدی فوتی ها در نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

به‌ گزارش نما، سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور صبح امروز در نشست خبری عملکرد نوروزی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اظهار داشت: امسال به دلیل کاهش دما در استان‌های شمالی کشور، شاهد افزایش سفرها به استان‌های جنوبی بودیم.

جهانی ادامه داد: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ بیش از ۵۰ درصد به صورت میانگین رشد تردد داشتیم. در این میان به صورت منظم رانندگان را کنترل کردیم و تقریبا به تمام مالکان خودروها پیامک‌های آموزشی ارسال کردیم و به دو میلیون راننده نیز پیامک هشدار رانندگی پرخطر ارسال شده است.

وی به آمار فوتی‌های نوروز امسال اشاره کرد و افزود: فوتی‌ها در نوروز امسال ۷۴۶ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد. این درحالی است که شاهد رشد سفر و افزایش ترددها بودیم.

جهانی در ادامه گفت: امسال شاهد حضور رئیس جمهوری در مرکز فرماندهی ستاد راهور بودیم و در ادامه نیز معاون اول رئیس جمهوری، وزیر کشور و سایر مسئولان نیز با حضور در این ستاد از پلیس راهور حمایت کردند.

معاون اجتماعی پلیس راهور خاطرنشان کرد: امسال تمام سعی ما بر این بود که شاهد کاهش تصادف‌ها باشیم و در این میان همه دستگاه‌ها برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی و گردشگران به صورت شبانه‌روزی تلاش کردند تا خاطره خوبی از سفر در نوروز ۱۴۰۱ برای مردم به یادگار بماند.

منبع: فارس

۱۴۰۱/۱/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: