نسخه چاپی

دستگیری ۳ عضو برجسته داعش در بغداد

عکس خبري -دستگيري ? عضو برجسته داعش در بغداد

واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق از دستگیری ۳ عضو ارشد داعش در استان بغداد خبر داد.

به گزارش نما، واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق روز یکشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال در وزارت کشور با پیگیری‌های چند روزه و دریافت اطلاعات از تروریست‌های دستگیر شده توانست ۳ عضو برجسته گروه تروریستی داعش را دستگیر کند.

واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق افزود که این ۳ تروریست با نام‌های ابو شهد، ابو ساره و ابو یعقوب در استان بغداد دستگیر شدند و بر اساس تحقیقات اولیه اعتراف کردند که چند عملیات تروریستی را در استان الانبار انجام داده‌ و رهبری چند مجموعه تروریستی را بر عهده داشته‌ و در چند اقدام تروریستی در استان رقه سوریه نیز دست داشته‌اند.

به گزارش میدل ایست نیوز، واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق خاطرنشان کرد که سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال در وزارت کشور عملیات خود برای نابودی عناصر باقی‌مانده گروه تروریستی داعش را ادامه می‌دهد.

با گذشت نزدیک به پنج سال از پایان خلافت ادعایی داعش در عراق، اما همچنان تروریست‌ها در قالب هسته‌های کوچک در مناطق بیابانی و کوهستانی و صعب العبور فعالیت دارند.

وبگاه اوراسیا، اخیرا در گزارشی در خصوص استراتژی‌های تروریست‌های داعش در عراق پس از افزایش فعالیت‌هایشان از سال ۲۰۲۱ به این سو و یکپارچه‌سازی عناصر خود در استان‌های مختلف هشدار داد.

در این گزارش آمده است که طبق تحلیل‌ها، یکی از تاکتیک‌های داعش در عراق، حفظ تنش مداوم است تا بتواند از میزان فشارها بر نیروهایش بکاهد و همزمان دست به بازسازی و کادربندی دوباره با تمرکز بر ایجاد گروههایی بزند که مدام در حال حرکت و تغییر مکان هستند. همچنین بتواند از هسته‌های خاموش بهره برده یا گروههای کوچکتری برای انجام حملات تشکیل دهد.

به نوشته وبگاه اوراسیا همچنان تخمین زده می شود که حدود ۸۰۰۰ تروریست داعشی در عراق وجود داشته باشند که ۴۰۰۰ نفر از آنها فعالیت دارند و بقیه متعلق به هسته‌های خاموش یا حامیانی هستند که در جوامع محلی در استان‌های سنی‌نشین ادغام شده‌اند و این وضعیت ممکن است به تقویت توان نظامی داعش در عراق و گسترش عملیات‌ها در مناطقی که پیش از این در آن‌ها فعال بودند، بیانجامد.»
منبع: تسنیم

۱۴۰۱/۲/۱۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...