نسخه چاپی

وضعیت بورس امروز ۷ خرداد ۱۴۰۱

عکس خبري -وضعيت بورس امروز ? خرداد ????

شاخص كل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با كاهش ۱۱ هزار و ۱۱۰ واحد همراه شد.

به گزارش نما، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز گرچه در ساعات اولیه روند رو به رشد طی کرد، اما ساعت ۹ به بعد روند ریزش به خود گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات با کاهش ۱۱ هزار و ۱۱۰ و احد به رقم یک‌میلیون و ۵۵۳ هزار و ۳۷۷ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز امروز با کاهش ۴ هزار و ۲۵۲ واحد به رقم ۴۳۲ هزار و ۵۴۱ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۶ میلیون و ۱۶۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۱۱ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۹۶ فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۷۳۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد پالایش نفت اصفهان بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته و نمادهای فولاد مبارکه، ایران‌خودرو، مپنا، پتروشیمی خلیج‌فارس، چادرمل و شستا بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با کاهش ۹۰ واحد به رقم ۲۱ هزار و ۳۹۷ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۲۰۵ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه به ۳۶۴ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۳.۶ میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۶۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۲۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند. با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از ۸۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای آهن و فولاد غدیر، داروسازی دانا و نیروی برق دماوند بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نماد مالی سپهر صادرات، فولاد هرمزگان، آریا ساسول و فولاد ارفع بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

با توجه به چشم‌انداز نامناسبی که برای بازار ارز وجود دارد، سرمایه‌گذاران محتاط‌تر شده و امروز شاخص کل با ریزش همراه شده است. به هر حال سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است و باید حتماً از محل پس انداز و با مطالعه و مشورت صورت گیرد.
منبع: فارس

۱۴۰۱/۳/۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...