نسخه چاپی

هاشمی‌: مرددها رای دهند

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دیدار جمعی از فعالان سیاسی كشور، با تبریك اعیاد شعبانیه، به‌خصوص ولادت حضرت امام‌حسین(ع) گفت: قیام این حضرت دین اسلام و نام پیامبر‌(ص) را در جهان اسلام و دنیا زنده كرد.

به گزارش نما، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دیدار جمعی از فعالان سیاسی کشور، با تبریک اعیاد شعبانیه، به‌خصوص ولادت حضرت امام‌حسین(ع) گفت: قیام این حضرت دین اسلام و نام پیامبر‌(ص) را در جهان اسلام و دنیا زنده کرد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی در مورد بیانات امام‌(ره) در مورد نقش و جایگاه مردم در انتخابات گفت: امام‌(ره) شاگرد واقعی پیامبر(ص) بود و تفکرات و اندیشه‌های ایشان از ابتدای مبارزه، همواره تکیه بر حضور مردم در صحنه و رای آنان بوده و هیچ‌گاه برخلاف برخی افراطیون، رای مردم را زینتی نمی‌دانستند.
ایشان افزود: هنگامی که پیامبر‌(ص) خطاب به امیرالمومنین‌(ع) می‌گوید که اگر مردم بعد از عرضه خود، شما را نپذیرفتند، حکومت را به خود آنها واگذار کن، دیگر امروز کسی نمی‌تواند منکر دیدگاه، تفکرات و رای مردم در جامعه باشد و این امر معنای حقیقی مکتب اسلام است، گرچه امام علی‌(ع) با فرمان خدا منصوب شده بودند.
عضو خبرگان رهبری، جمهوری اسلامی را خواست مردم و امام‌(ره) در زمان مبارزه و پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: امام‌(ره) هم بر جمهوریت و هم بر اسلامیت نظام توامان تاکید داشتند و ساختاری که برای نظام اسلامی در قانون اساسی تبیین شده است نیز بر همین مبناست و محکم و متقن است.
ایشان افزود: برخی مشکلات و آسیب‌هایی که امروز در کشور مشاهده می‌شود، ناشی از عملکرد بد و سلیقه‌ای افراد در نحوه اجرای قانون است و نه ساختار، زیرا که این ساختار با راهنمایی‌های امام‌(ره) و مردم و نخبگان شکل گرفته، هرچند که در صورت ضرورت، راه‌های اصلاح قانون اساسی در خود قانون پیش‌بینی شده است که البته فعلا نیازی احساس نمی‌شود. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، در پاسخ به این موضوع که نقش زنان در انقلاب، امروز کمتر شده است، بیان کرد: اسلام بالاترین حقوق را برای زنان درنظر گرفته است و زنان تحصیلکرده و مدیر در جامعه کم نیستند، ولی متاسفانه عدم خودباوری زنان، نداشتن تشکل منسجم و قوی و برخی کج‌اندیشی‌ها، مانع احقاق حقوق کامل زنان شده است. ایشان افزود: هرچند شرایط زنان جامعه با قبل و اوایل انقلاب اصلا قابل قیاس نیست، ولی نقش و مشارکت زنان درجامعه بیش از حد کنونی است و استعدادهای بالا و بیشتری دارند.
آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، مهم‌ترین موضوع روز کشور را شرکت همه آحاد مردم در انتخابات دانست و افزود: با وجود کاندیداها از طیف‌های گوناگون، امیدواریم مردم با هر سلیقه‌ای پای صندوق‌های رای آمده و با حضور خود، حماسه سیاسی مورد نظر رهبری معظم انقلاب را خلق کنند.
آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: افرادی که بیان می‌کنند رای ما تاثیری ندارد یا هنوز تردید دارند، باید به آنها گفت که حرکت شما در مسیر اشخاصی است که رای مردم را زینتی خوانده و اعتقادی به آن ندارند.
ایشان افزود: نباید مأیوس بود، باید به آینده امیدوار بود و اصلاح و اعلام نظر اصولی و قانونی و با مشارکت در انتخابات و اعلام رای و نظر محقق می‌شود.

۱۳۹۲/۳/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...