نسخه چاپی

اصلاح‌طلبان در ۸۴ عقلانیت به خرج ندادند

وزیر آموزش و پرورش در دولت سازندگی گفت: اصلاح‌طلبان در سال ۸۴ عقلانیت به خرج ندادند و اگر در آن روز مانند امروز رفتار می‌كردند اجازه داده نمی‌شد كه چنین دولتی بر سر كار بیاید.

به گزارش نما به نقل از افکارنیوز، محمد علی نجفی شامگاه چهارشنبه در همایش هنرمندان همدانی با بیان اینکه انتخابات همیشه در همه جای دنیا مهم است اظهار داشت: انتخابات یکی از نمادهای اصلی دموکراسی در همه دنیا محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: علت اصلی اهمیت انتخابات در ایران به خاطر وضعیتی است که کشور امروز در آن قرار دارد و این شرایط به هیچ عنوان برای بزرگان و ملت ایران قابل قبول نیست.

وزیر وقت آموزش و پرورش در دولت سازندگی در ادامه با ادعای اینکه ما در حال حاضر در اکثر شاخص‌های منفی در دنیا جزء ۱۰ کشور بالا هستیم، مدعی شد ایران در حال حاضر سومین کشور دنیای دارای تورم بالا است و از نظر مسائل اجتماعی، فقر، فساد اداری و اعتیاد و بسیاری دیگر از شاخص‌های منفی در صحنه جهانی بالا هستیم.

وی اضافه کرد: ایران به عنوان کشوری با ظرفیت‌های بالای نیروی انسانی خلاق، کارآمد و شایسته و داشتن منابع و امکانات عظیم، معیشت مردم در بدترین شرایط قرار گرفته است.

نجفی بیان داشت: ایران در ۸ سال گذشته با مدیریتی بر اساس سعی و خطا، فعالیت‌های غیر تخصصی و کارشناسی و حذف مخالفین، حرکت کرده است.

وی ابراز داشت: دولتی که در ساده‌ترین مسائل داخلی گرفتار بود صحبت از مدیریت جهانی می‌کرد البته نباید تصور کرد که به قصد خیانت انجام شده بلکه با نیت خدمت بوده اما به علت نبود تخصص و شناخت اوضاع داخلی و بین‌المللی چنین نتیجه‌ای حاصل شد.

مشاور خاتمی در ادامه با بیان اینکه اصولگرایانی که بر سر کار آمدن این دولت مسئول بودند در حال حاضر مسئولیت خود را نمی‌پذیرند، تصریح کرد: در طول ۸ سال گذشته دولتی نابخردانه در کشور حاکم بود.

وی ادامه داد: در روز ۲۴ خرداد بر سر دو راهی قرار داریم که یا راه راست را انتخاب کنیم که آرامش، امید، راست گویی و مدیریت خردمندانه به کشور باز گردد یا از این فرصت استفاده نکنیم و کشور مانند ۸ سال گذشته و حتی بدتر از آن خواهد شد.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی در داخل و خارج از کشور سعی دارند که مردم در انتخابات شرکت نکنند، اذعان داشت: برخی دوست دارند که جامعه ساکت و تماشاگر باشد و فضای یأس، بی‌تفاوتی و نا امیدی را به جامعه القأ می‌کنند اما مردم با آگاهی و فهم بالای سیاسی در روز جمعه در انتخابات حضوری پر شور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: امروز در کشور عطشی برای تغییر و بازیابی هویت ایرانی و احیاء عزت و کرامت ایرانی به چشم می‌خورد و ما باید به این عطش پاسخ دهیم.

وزیر اسبق آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه انتخاب اصلح مهم‌ترین مسئله‌ای است که مردم در روز جمعه دارند، گفت: کاندیداها در تبلیغات حرف‌های خوب و زیبا زدند اما همه آنها براساس عقیده نبود و برخی وعده‌هایی دادند که قابل اجرا نیست و حتی برخی توان عمل به وعده‌های خود را ندارند.

وی افزود: اصلاح طلبان با هدایت هاشمی و خاتمی در ائتلاف دو کاندیدا امروز در انتخابات حضور دارند و کناره‌گیری عارف از رقابت‌ها و حمایت از فردی که بیشترین آراء را دارد به مصلحت کشور و قابل تقدیر است.

نجفی بیان داشت: تصمیم اصلاح‌طلبان در کناره‌گیری عارف نوزایی در دیپلماسی و عرصه سیاست‌ورزی کشور است که نشان دهنده عقلانیت حاکم بر جریان اصلاحات است.

وی ابراز داشت: اصلاح طلبان در سال ۸۴ عقلانیت به خرج ندادند و اگر در آن روز مانند امروز رفتار می‌کردند اجازه داده نمی‌شد که چنین دولتی بر سر کار بیاید.

مشاور رئیس جمهور اصلاحات در ادامه به دوران ریاست جمهوری خاتمی اشاره کرد و یادآور شد: خاتمی در طول ۸ سال ریاست جمهوری مشقت بار خود یک کلمه هم به مردم دروغ نگفت و همواره مورد وثوق مردم بود و حمایت او از روحانی برای ما یک حجت است.

وی ادامه داد: هاشمی رفسنجانی در طول ۵۰ سال مبارزه خود در سرنگونی رژیم و حاکیت اسلام و بعد از انقلاب همواره برای حفظ نظام یک لحظه از تکلیف خود عقب‌نشینی نکرده و حرف او در حمایت از روحانی حجت است.

نجفی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از ملاک‌های تعیین فرد اصلح توانایی کاندیدا در پیشبرد برنامه‌هاست، تصریح کرد: انرژی هسته‌ای که عده‌ای سعی کردند آن را به عنوان یک تابو در جامعه مطرح کنند که کسی در امور آنها دخالت نکند، به کار می‌آید؛ سانتریفیوژ به شرطی باید بچرخد که چرخ اقتصاد، معیشت مردم و عزت و کرامت مردم حفظ شود.

وی افزود: ما هم قبول داریم که انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست اما نه به شرطی که عزت و کرامت ما در صحنه بین‌المللی از بین برود.

وزیر آموزش و پرورش در دولت سازندگی در ادامه خاطرنشان کرد: ما به دولتی خردمند، معتدل و مردم گرا نیاز داریم که این شیوه سیاست حسن روحانی است.

وی در ادامه با بیان اینکه ما نمی‌گوییم شرایط اقتصادی در کوتاه مدت حل خواهد شد، اضافه کرد: برای حصول به نتیجه در حل مشکلات اقتصادی باید از مطالبات حداکثری دست برداشت تا با ارائه مدیریتی قوی بر مشکلات فائق آمد.

نجفی افزود: مطالبات حداقلی را می‌توان در فصل‌الخطاب بودن قانون در همه زمینه‌ها، ایجاد اشتغال، آموزش برای همه در شرایط برابر، حقوق ملت به همان میزانی که در قانون اساسی آمده، احترام به آزادی سیاسی، عقل گرایی و اعتدال و پاسخگو بودن مسئولان یافت.

۱۳۹۲/۳/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...