نسخه چاپی

ظریف: محرمانه بودن طرح نشانه جدی بودن و حسن نیت ایران است

وزیر خارجه كشورمان در مصاحبه با المانیتور محرمانه بودن طرح ایران را نشانه جدی بودن طرف ایرانی دانسته و گفته است جزئیاتی كه توسط رسانه‌های مختلف درباره طرح منتشر شده با واقعیت فاصله زیادی دارد.

به گزارش نما، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با المانیتور با اشاره به جزئیات طرح ایران به گروه ۱+۵ که رسانه‌های مختلف آن را منتشر کرده‌اند اصالت آن را رد کرد و گفت؛ اینها گمانه زنی هستند و تشابه کمی با واقعیت دارند. ظریف تاکید کرد که محرمانه بودن طرح نشانه جدیت و حسن نیت ما است.

ظریف در پاسخ به سوالی راجع به اینکه یکی از افراد آگاه به طرح ایران به شرط ناشناس ماندن با رسانه‌ها مصاحبه کرده است گفت؛ در تیم مذاکره کننده ایران هیچ یک از مقامات به صورت ناشناس صحبت نمی‌کنند و ما فقط با حفظ هویت خود مصاحبه می‌کنیم.

مجید تخت روانچی از اعضای تیم مذاکره کننده و معاون ظریف نیز اظهارات وزیر خارجه ایران را تایید کرد.

روانچی به المانیتور گفته است؛ آنچه که در رسانه‌ها گفته شده است یک گمانه زنی صرف است و با واقعیت فاصله دارد. ما در گذشته گفتیم و الان هم می‌گوییم؛ تاکید ما بر محرمانه بودن طرح یکی از نشانه‌های جدی بودن ما است.

براساس گزارش المانیتور، چند ساعت بعد از مصاحبه با المانیتور محمد جواد ظریف در صفحه فارسی فیس بوک خود نوشت؛ «دیدم که برخی رسانه‌های غربی از قول منابع موثق ایرانی مطالبی را در مورد جزئیات خیالی طرح نوشته اند. برخی دوستان داخلی هم نقل کرده اند. من همه این مطالب را خواندم و بگذارید خیال همه را راحت کنم. همه این ها حدس و گمان است. هیچ کدام ارتباطی به طرح و بحث های جلسه ندارد. چه محتوا و چه شکل. منابع موثق رسانه ها خودشان هم طرح را ندیده اند و بهتر است اعتبار خودشان را با ادعای اطلاع از طرح خدشه دار نکنند».

۱۳۹۲/۷/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...