كشف یك میلیون لیتر سوخت قاچاق

كشف ۴.۷ تن انواع مواد مخدر، كشف یك میلیون لیتر سوخت و ۱۶۶ میلیارد تومان كالای قاچاق، پلمپ ۱۵ باغ تالار و ۱۴۹۷ واحد صنفی غیرمجاز و متخلف و برخورد جدی پلیس با عرضه قلیان از اقدامات فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در ۶ ماه اول امسال بود.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، سردار محسن خانچرلی با اشاره به عملکرد فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در ۶ ماهه نخست امسال اظهار کرد: در ۶ ماه گذشته، فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در راستای اجرای طرح‌های امنیت محله‌محور، این طرح را در ۱۲۶۶ نقطه در ۳۷۸ محله به اجرا درآورد که این میزان به نسبت مدت مشابه سال گذشته، با ۷ درصد افزایش همراه بوده است.

* کشف ۴.۷ تن انواع مواد مخدر در غرب پایتخت

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: در این مدت بیش از ۴.۷ تن انواع مواد مخدر در عملیات های این فرماندهی کشف و ضبط شده است که در این رابطه ۴ هزار و ۵۶۶ نفر دستگیر و ۴۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شد.

وی افزود: علاوه بر این موارد ۲ هزار و ۷۹۶ معتاد متجاهر نیز از شهرستان‌های غرب استان تهران جمع‌آوری شده و به مسئولین زیربط تحویل داده شدند.

* کشف یک میلیون لیتر سوخت و ۱۶۶ میلیارد تومان کالای قاچاق

خانچرلی با اعلام خبر کشف یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در غرب پایتخت گفت: طی این مدت بیش از ۱۶۶ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق توسط پلیس غرب استان تهران کشف شد که این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته و در این میان ۴۰۵ نفر نیز دستگیر و ۳۵۶ پرونده نیز تشکیل شد.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در خصوص توقیف خودروهای متخلف نیز افزود: در این مدت ۲۰ هزار و ۸۱۶ خودرو و موتورسیکلت متخلف توقیف شده و ۳ هزار و ۵۳۱ پرونده نیز به دادگاه‌های مربوطه ارجاع شد.

وی با بیان اینکه تعداد پرونده‌های بررسی شده در ۶ ماهه نخست امسال در موضوعات سایبری نشان از افزایش سطح آشنایی مردم با فعالیت‌های پلیس فتا دارد، اظهار کرد:‌ بررسی ۲۰۰ پرونده در ۶ ماه نخست امسال در حوزه سایبری، نشان از رشد ۷۱ درصدی پرونده‌های بررسی شده به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل دارد و پلیس فتای غرب استان تهران به منظور آموزش هرچه بیشتر مردم در این حوزه، طی این مدت اقدام به ۴۸۵۰ مورد آموزش به شهروندان کرده است.

خانچرلی صلح و سازش ۷۲ درصد پرونده‌های مرجوعه به حوزههای مشاوره در کلانتری‌ها را باعث کاهش مراجعات مردمی و پرونده‌های قضایی عنوان کرد و گفت:‌ طی این مدت یک‌هزار و ۴۴۲ پرونده به مراکز مشاوره کلانتری‌ها ارجاع داده شد و ۷۲ درصد این پرونده ها، منجر به صلح و سازش شد و این در حالی است که بیش از ۱۷۰۰ مورد مراجعه غیر پرونده‌ای به این مراکز انجام گرفته است.

* پلمپ ۱۵ باغ تالار و ۱۴۹۷ واحد صنفی غیرمجاز و متخلف غرب استان تهران

وی در ادامه با اعلام پلمپ یک هزار ۴۹۷ واحد صنفی در ۶ ماه نخست امسال گفت: در این مورد برای ۹ هزار ۳۴۸ واحد صنفی، اخطار پلمپ صادر شد و حدود ۱۵ باغ تالار نیز در این محدوده پلمپ شده و از ادامه فعالیت آنها ممانعت به عمل آمد.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران اضافه کرد: در حال حاضر پلیس نظارت و سرکشی مستمری بر فعالیت باغ‌تالارهای غرب استان تهران دارد و نسبت به هرگونه تخلف این اماکن با جدیت برخورد می‌کند.

* برخورد جدی پلیس با عرضه قلیان در واحدهای صنفی

خانچرلی با تاکید بر برخورد پلیس با عرضه قلیان در واحدهای صنفی غرب استان تهران، گفت: به دنبال مصوبه هیئت دولت مبنی بر ممنوعیت عرضه قلیان در واحدهای صنفی، نیروی انتظامی در غرب استان تهران به شدت بر فعالیت واحدهای صنفی نظارت دارد و از عرضه قلیان در هریک از باغ‌تالارها یا واحدهای صنفی ممانعت به عمل خواهد آورد.

وی در پایان این گفت‌وگو از کاهش ۳۰ درصدی تصادفات فوتی در راه‌های برون و درون‌شهری غرب استان تهران طی ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

۱۳۹۴/۷/۵

اخبار مرتبط