دستیار ارشد رئیس جمهور روسیه در دیدار با ولایتی مطرح كرد

دستور رئیس جمهور روسیه برای تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های اقتصادی روسیه در ایران

دستیار ارشد رئیس جمهور روسیه از دستور رئیس جمهور روسیه برای تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های اقتصادی روسیه در ایران خبر داد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری با اوشاکوف دستیار ارشد رئیس جمهور روسیه دیدار و در خصوص مهمترین موضوعات مرتبط با همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای و راهکارهای توسعه و گسترش تعاملات بحث و تبادل نظر کرد.

در این دیدار اوشاکوف دستیار ارشد رئیس جمهور روسیه با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران گفت: روسیه از توسعه روابط دو جانبه و منطقه ای و همچنین چند جانبه به صورت راهبردی و استراتژیک با ایران و عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای حمایت می‌کند.

وی به سفر اخیر رئیس جمهور روسیه به ایران اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور روسیه از سفر به ایران و ملاقات با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور ایران ابراز خرسندی و رضایت کامل داشتند و این سفر نقش مهمی در روابط دو کشور ایفا کرده است و سلام گرم رئیس جمهور پوتین را به مقام معظم رهبری ابلاغ کنید.

اوشاکوف افزود: با توجه به اینکه رئیس جمهور روسیه برای روابط دو کشور در همه زمینه‌ها اهمیت ویژه و بالایی قائل است، به منظور تسریع در توسعه همکاری‌ها در ارتباط با حوزه‌های اقتصادی معاون اول نخست وزیر را به عنوان نماینده ویژه برای پیگیری موضوعات تعیین کرده‌اند، ضمن آنکه برای تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های اقتصادی روسیه در ایران همچون ساخت نیروگاه‌های حرارتی، رآکتورهای هسته ای و دیگر پروژه‌ها نیز دستورات لازم را ابلاغ کرده‌اند.

ولایتی نیز در این دیدار به اهمیتی که توسعه روابط با روسیه برای مقام معظم رهبری و دولت ایران دارد، اشاره کرد و ادامه داد: توسعه و تعمیق روابط دو طرف در مسیری که آغاز کرده‌اند، برگشت ناپذیر بوده و روابط راهبردی و استراتژیک فیمابین روز به روز در حال توسعه است و در زمینه‌های منطقه‌ای مانند موضوع سوریه، عراق و یمن دیدگاه مشترک و همکاری‌های نزدیک وجود دارد.

وی تأکید کرد: روابط امروز دو کشور در تاریخ تعاملات دوجانبه ایران و روسیه بی سابقه است و دو طرف و مقامات عالی دو کشور عزم جدی برای توسعه بیش از پیش روابط دارند و این نگاه استراتژیک می‌تواند نقش مهمی را در ایجاد صلح و ثبات منطقه ای و جهان ایفا کند.

ولایتی به دعوت رئیس موسسه مطالعات استراتژیک روسیه و شرکت در اجلاس همکاری‌های ایران و روسیه در شرایط ژیوپولتیک مدرن و ملاقات با مقامات عالی این کشور از روز دوشنبه به روسیه سفر کرده است.

۱۳۹۴/۱۱/۱۴

اخبار مرتبط