نسخه قاچاق «گشت۲» را خریداری نكنید

حمید فرخ‌نژاد و سعید سهیلی به قاچاق فیلم سینمایی «گشت ۲» و اكنش نشان دادند و از مردم خواستند تا نسخه قاچاق فیلم را خریداری نكنند.

به گزارش نما به نقل از فارس، پس از قاچاق «گشت 2» و عملکرد پر اشتباه ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و هنری وزارت ارشاد حمید فرخ‌نژاد بازیگر و یکی از تهیه‌کنندگان فیلم نوشت: واقعا باعث تاسفه اعلام کنم که نسخه قاچاق فیلم «گشت 2» وارد بازار شده و متاسف‌ترم که اعلام کنم طی هفته گذشته در این ارتباط به دادگاه رسانه شکایت کردیم ولی تمام تلاش‌های قانونی ما برای جلوگیری از این سرقت بی‌نتیجه موند، پلیس امنیت و سازمان صیانت سینما فقط اظهار تاسف کردن و دیگر هیچ...

عملاً دست قانون جلوی سارقین بالاست و نسخه غیرقانونی گشت 2 در حال خرید و فروش، متاسفم برای سینمایی که یچ پناهی ندارد. به عنوان یک شهروند ناامید از قانون از شما تقاضا می‌کنم با سارقین همکاری نکنید و نسخه قاچاق خریداری نکنید.

سعید سهیلی نیز در اعتراض به نسخه قاچاق «گشت2» به «سینما سینما» گفت: الان حدود ده روز است که برای پی‌گیری ماجرای انتشار نسخه قاچاق و غیر قانونی فیلم گشت 2 ،از پلیس فتا به پلیس امنیت و از پلیس امنیت به کمیته صیانت از آثار سینمای ایران می رویم ،مرتب و بدون هیچ جمایت و پشتیبانی در حال رفتن به این اتاق و آن اتاق هستیم . بعد از ده روز به این نتیجه رسیدیم که مسیر را اشتباه رفته ایم وکسی نیست که حرف ما را بشنود . ما باید حرفمان را از همان اول با مردم می زدیم .مردمی که همیشه حامی گشت ارشاد 1و 2 بوده اند .مردمی که از این دو فیلم استقبال کردند و از توقیف گشت 1 ناراحت شدند ،برای گشت 1و 2هوراکشیدند ،خندیدند و کف زدند و اشک ریختند و برای این دو فیلم صف کشدند .

او ادامه داد: مردم با نخریدن نسخه غیر قانونی و دانلود نکردن گشت 2،باید پشت دست ،محکم به دهان قاچاقیان فیلمها بزنند . قاچاق فیلمهای سینمای ایران در دست قاچاقچیان معمولی نیست واگر نقاب از چهره قاچاقچیان برداشته شود قیافه های آشنایی را خواهیم دید .

سهیلی افزود :من فکر می کنم توطئه ای در پشت پرده پرده انتشار نسخه قاچاق فیلم گشت 2 است . این توطئه درادامه توطئه کسانی است که گشت 1 را از پرده سینماها پایین کشیدند .قبلا خیلی تلاش کرده بودند این فیلم پروانه ساخت نگیرد و یا سانسور شودویا حتی اکران عید به این فیلم داده نشود ووقتی همه تلاشهایشان به شکست انجانسد وقتی دیدند فیلم به خط پایان نزدیک شده است خواستند به این فیلم پشت پا زنند .انتشار نسخه قاچاق فیلم یک جور انتقام گیری از استقبال مردم از گشت ارشاد است و اگر پلیس پی گیری کند حتما چهره های آشنایی خواهیم دید .

او تاکید کرد: از همان زمان که برخی به مجلس رفتند می دانستم توطئه هایی در کار است .به نظرم گشت 1 را اگر گردن زدند گشت 2 را آمپول هوا زدند .گشت 1 را ذبح کردند و گشت 2 را خفه کردند . با این اتفاقی که برای گشت 2 افتاده باید هر روز منتظر قاچاق یک فیلم باشیم .

سهیلی افزود: متاسفانه وقتی چنین اتفاقی می افتد فیلمساز تنها می‌ماند و نه خانه سینما حمایت می کند و نه شوراهای مختلف متعلق به تهیه کنندگان . من تصمیم دارم کارت عضویت در خانه سینما ،کانون کارگردان وانجمن های و شوراهای دیگر … را در جلوی خانه سینما آتش بزنم وقتی این کارت ها جز سنگین تر کردن جیب آدم کاری نمی کند. وقتی می بینم که هیچ حمایتی نمی کنند و من پیش خود فکر می کنم چرا عضو این تشکیلات هستم .

کارگردان گشت ارشاد 2 هشدار داد :من از همین جا زنگ خطر رابه صدا در می آورم و به همه فیلمهای اکران سینما اعلام خطر می کنم . قاچاقچیان حامیان زیادی دارند و ما هیج حامی نداریم .مردم این فیلمها به عنوان حق الناس و مال به سرقت رفته نگاه کنند و به هیچ وجه این فیلمهای قاچاق را نبینند.

۱۳۹۶/۳/۱

اخبار مرتبط