نتانیاهو: با كشورهای اسلامی، روابط برقرار می‌كنیم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام كرد كه روابط این رژیم با كشورهای مختلف جهان رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌كند و تل‌آویو تلاش می‌كند روابط خود را با شمار بیشتری از كشورهای جهان از جمله برخی از "كشورهای اسلامی" در منطقه و خارج آن گسترش دهد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که روابط این رژیم با کشورهای مختلف جهان رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند و تل‌آویو تلاش می‌کند روابط خود را با شمار بیشتری از کشورهای جهان از جمله برخی از "کشورهای اسلامی" در منطقه و خارج آن گسترش دهد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان نشست کمیته امنیت و روابط خارجی کنست اعلام کرد: زمانی که روابط خود با کشورهای شش قاره جهان را بررسی کنیم، می‌بینیم اسرائیل شاهد تحول و شکوفایی بی‌سابقه در تاریخ خود بوده است.

نتانیاهو گفت که اسرائیل به طور روزافزون روابطش با کشورهای جهان از جمله برخی کشورهای اسلامی در داخل و خارج از منطقه را توسعه داده است و روابط پیشرفته‌ای با کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی و کشورهای آفریقایی و آسیایی برقرار و دیدارها و توافقنامه‌هایی را با رهبران کشورهای بزرگی چون آمریکا،‌ روسیه، چین، هند، ژاپن و شماری از کشورهای گروه اقتصادی 20 منعقد کرده است.

خبرگزاری آناتولی به نقل از نتانیاهو گزارش داد که "این روابط به برخی کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در داخل و خارج از خاورمیانه کشیده شده است" اما نتانیاهو از ذکر نام این کشورها خودداری کرد.

۱۳۹۶/۹/۱۴

اخبار مرتبط