نسخه چاپی

حجم پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات در دنیا كم نظیر است

رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های توسعه‌ای در حال اجرا در اعتاب مقدسه از نظر ارزش سرمایه‌گذاری، حجم عملیاتی، دانش فنی، تجهیزات مورد استفاده و...در دنیا كم نظیر است.

به گزارش نما به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، رضا رحمانی ضمن مقایسه طرح‌های توسعه در دست اجرا در اعتاب مقدسه با پروژه‌های بزرگ صنعتی و معدنی کشور، گفت: طرح‌هایی مانند ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا(س) با زیربنای 220هزار مترمربع و صحن عقیله بنی هاشم (س) با زیربنای 168هزار مترمربع، مصداق مگاپروژه‌ (پروژ‌های بسیار بزرگ) است که از نظر فنی، سازه‌ای، تجهیزات سرمایشی و... در دنیا کم نظیر است.
مشاور عالی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات و نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مهندسان، کارشناسان فنی و هنرمندان ایرانی در بازسازی اعتاب مقدسه اظهار کرد: عشق و هنر در ذات ایرانی‌ها بوده و این سرمایه‌های ارزشمند امروز در بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه بکار گرفته می‌شود.
وی با اشاره به ابعاد مختلف حضور ایران در بازسازی اعتاب مقدسه گفت: مشارکت در این امر مقدس علاوه بر آثار معنوی ارزشمند، کمک زیادی به توسعه تعاملات اجتماعی، فرهنگی و حتی امنیتی و سیاسی دو کشور می‌کند.
رحمانی حضور زائران در اعتاب مقدسه عراق و پذیرایی ایرانیان از زائران عراقی در مشهد مقدس و قم را زمینه‌ساز تقویت ارتباطات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دانست.
وی با بیان اینکه کمک به بازسازی اعتاب مقدسه به هر شکلی اعم از نذورات و کمک‌های نقدی و غیرمادی یک توفیق بزرگ الهی است تصریح کرد: شیعیان سراسر جهان می‌کوشند تا هر کاری که از دست‌شان برمی‌آید، برای خدمت به آستان ائمه اطهار(ع) انجام دهند.
وی گفت: ایرانی‌ها در طول تاریخ سابقه درخشانی در بازسازی اعتاب مقدسه داشته‌اند اما این روند در زمان رژیم بعث متوقف شد و اکنون فرصت طلایی برای مشارکت‌ مردم در این امر مقدس بوجود آمده است.
رحمانی با بیان اینکه باید از فرصت خدمت به آستان اهل بیت علیهم السلام به خوبی بهره ببریم افزود: باید فعالیت‌هایی که در روند بازسازی عتبات عالیات انجام می‌شود به شکل گسترده‌تری برای دولتمردان، مجلس و عموم مردم اطلاع رسانی شود تا زمینه افزایش مشارکت‌های مردمی فراهم شود.
وی در ارزیابی عملکرد ستاد بازسازی عتبات طی بیش از 10 سال فعالیت خود گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات با وجود تمام مشکلات و خطرات موجود در کشور جنگ زده عراق در اوج شکوفایی و بالندگی است.

۱۳۹۴/۵/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: