نسخه چاپی

مسابقه موشكی تركیه با ایران؟

یكی از نمایندگان هیات دیپلماتیك اتحادیه اروپا در تركیه فعالیت های موشكی درتركیه را مسابقه میان یك عضو ناتو و ایران دانست.

به گزارش نما به نقل از برنا، تارنمای " دیفنس نیوز" نوشت: تصمیم ترکیه به ساخت سامانه های موشک های تهاجمی نگرانی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) را برانگیخته است.

روسیا الیوم به نقل ازدیفنس نیوز گزارش کرد نماینده ناتو در آنکارا گفت ناتو از تمایل این هم پیمان (ترکیه) به تولید سلاح های موشکی تهاجمی نگران است... ترکیه بخشی از چتر امنیت به شمار می رود و با وجود احساس قابل توجیه وجود خطر جنگی بالا در منطقه، شک داریم که تلاش های ترکیه برای دستیابی به سلاح های تهاجمی سودی داشته باشد.

از سوی دیگر یکی از نمایندگان هیات دیپلماتیک اتحادیه اروپا درترکیه مدعی شد که اینگونه بلندپروازی ها می تواند فتیله درگیری مذهبی را در منطقه شعله ورکند.

او اقدام ترکیه را شروع یک مسابقه موشکی بین یک کشور عضو ناتو و ایران دانست که به نظر وی چشم انداز خوبی ندارد.

در این حال یک کارشناس انگلیسی در مصاحبه با دیفنس نیوز گفت کشورهای منزوی سامانه های موشکی را به علت قدرت این سلاح ها برای حمل کلاهک های جنگی حاوی مواد بیولوژیک یا شیمیایی یا هسته ای، ترجیح می دهند.

به گزارش برنا به نقل از العالم، این کارشناس از این تلاش ترکیه تعجب کرد و افزود ترکیه کشور منزوی نیست.

مقام های ترکیه ماه جاری تاکید کردند که قصد دارند به سامانه های موشکی دست پیدا کنند، ضمن آنکه مهلت و هزینه این طرح هنوز مشخص نشده است.

۱۳۹۴/۱۰/۲۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...